Debiut Truso Elbląg w II lidze – Prowadziły, ale nie wytrzymały…

Sobotnim meczem z rezerwami Vistalu II Gdynia piłkarki ręczne Truso Elbląg zadebiutowały w rozgrywkach II ligi. To zdecydowanie najmłodsza drużyna, ale trener Jerzy Ringwelski postawił zgłosić ją do rywalizacji seniorek, bo trzeba nabierać doświadczenia. Elblążanki przegrały we własnej hali 22:26(12:11). Grały nieźle, ale nie wytrzymały fizycznie i w końcówce oddały inicjatywę przeciwniczkom.

 Truso Elbląg – Vistal II Gdynia 22:26 (12:11)

Truso Elbląg: Alicja Klarkowska i Aleksandra Topolska oraz Maria Michalska-4, Marta Kalinowska-0, Izabela Kurowska-0, Dominika Hawryszko-0, Magdalena Szatkowska-0, Aleksandra Dutkiewicz-0, Małgorzata Szatkowska-1, Patrycja Markowska-3, Wiktoria Żukowska-2, Karolina Bajraszewska-0, Natalia Krzystowska-7, Paulina Romanowicz-5, Aleksandra Iwan-0

Wynik nie jest oczywiście niespodzianką, elblążanki zagrały z wielkim sercem, ale zabrakło troche umiejętności i sił. Te wyczerpały sie w pierwszej części, którą Truso zakończylo minimalną przewagą. Potem jednak do głosu doszły gdynianki, mając duże wsparcie w reprezentantce Polski juniorek Magdzie Balszam (9 bramek). W ogóle drużyna Vistalu miała w swych szeregach 10 zawodniczek, którek trafiały do siatki, w elbląskiej ekipie egzekutorek jest znacznie mniej.

Wyróniły się: bramkarka Alicja Klarkowska oraz Natalia Krzysztowska, zawiodły zdecydowanie skrzydlowe, których udział bramkowy w tym meczu był minimalny. To jednak pierwsze koty za ploty. Pamiętajmy, że Truso walczyc się będzie przede wszystkim w MP w swojej kategorii wiekowej (juniorki mlodsze) a udział w rozgrwkach II ligi jest raczej poligonem doświadczalnym.

Wyniki (1 kolejka)

UKS PCM Budowlanka Garczyn – UKS Drwęca Nowar Lubicz 24:49 / 11 – 22 /

MKS Truso Elbląg – Vistal II Gdynia 22:26 / 12 – 11 /

AWFiS Łączpol Gdańsk – UKS Vambresia Worwo 27:27 / 16 – 18/

Tabela

1   UKS Drwęca Nowar Lubicz 1 2 49:24

2   Vistal II Gdynia 1 2 26:22

3   AWFiS Łączpol Gdańsk 1 1 27:27

4   UKS Vambresia Worwo 1 1 27:27

5   MKS Truso Elbląg 1 0 22:26

6   UKS PCM Budowlanka Garczyn 1 0 24:49

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x