Derby jak zwykle zacięte – Szczypiorniak pany!

Oczekiwane z dużym zainteresowaniem derby naszych II-ligowców przyniosły tym razem sukces zespołowi WKS Bank Szczypiorniak, który pokonał lokalnego rywala AZS UWM Olsztyn 30:29 (16:11). Jest to mała niespodzianka, bo bardziej doświadczeni akademicy są wyżej notowani w tabeli. Gospodarze ( w tej roli wystąpił) AZS UWM )dali się zaskoczyć na początku meczu i mimo rozpaczliwego finiszu nie odrobili strat

AZS UWM Olsztyn – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 29:30 (11:16)

AZS UWM Olsztyn: Maciej Koledziński i Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-1, Piotr Pstrągowski-2, Patryk Terlecki-8, Maciej Rugień-0, Adrian Wojciechowski-5, Adam Ziarnicki-1, Łukasz Olszewski-6, Kamil Rykowski-0, Szymon Wierzbicki-0, Radosław Dziniszewski-6

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta i Arkadiusz Dudek oraz Bartosz Idzikowski-10, Łukasz Kozakiewicz-3, Piotr Pedynkowski-0, Sebastian Koledziński-1, Łukasz Sypniewski-3, Piotr Deptuła-2, Piotr Dzido-2, Paweł Deptuła-9

Mecz znacznie lepiej rozpoczął Szczypiorniak, który po pięciu minutach prowadził 4:0, a akademicy pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 8 min. AZS odrabiał straty, ale nie potrafił opanować sytuacji. Po okresie niezłej gry następowały momenty przestojów, gdzie młodsi rywale znów uzyskiwali przewagę. I tak w 23 min AZS UWM doprowadził do stanu 9:11, by w końcówce pierwszej części znów oddać inicjtywę przeciwnikom, którzy schodzili na przerwę z pięciobramkowym zapasem.

Druga częśc to pogoń kortowian za zwycięstwem i nieustępliwa walka Szczypiorniaka, który grał wąskim składem i to mogło mieć znaczenie w końcówce. W 43 minucie przewaga podopiecznych trenera Konstantego Targońskiego zmalała do trzech bramek. W ostatnich minutach wynik był już na styku, a ogromną szansę zaprzepaścił Radosław Dzieniszewksi, nie wykorzystując rzutu karnego. To utwierdziło młodych zawodników Szczypiorniaka w jeszcze większym przekonaniu, że można pokusić się o zdobycie kompletu punktów. I cel osiągnęli.

Znakomity mecz bramkarza Łukasza Zakrety oraz snajperów Bartosza Idzikowskiego i Pawła Deptuły. Inni też zasluguja na uznanie. Dali z siebie wszystko, niektórzy grali pełne 60 minut. AZS UWM zbyt nonszalancko podszedł do meczu i to sie zemściło. O porażce zadecydował przede wszystkim brak skuteczności. Skoro nie wykorzystuje sie czterech karnych…

AZS PG Gdańsk – Wybrzeże Gdańsk   22:47 (7:26)

Sokół Gdańsk – Alfa 99 Strzelno  28:34 (19:16)