Dlaczego chłopcy SP 25 nie jadą na finał? – Bezduszność na dole, obojętność na górze

W związku z rezygnacją z udziału w finale ogólnopolskim akcji SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2014 zespołu SP 25 Olsztyn oraz niemożności gry przez SP 30 (2 miejsce w regionie) nasze województwo będzie reprezentować trzecia drużyna finału (SP 22 Olsztyn) Taką informacje przekazał nam Konstanty Targoński trener i szef KS Szczypiorniak .Dlaczego zrezygnowali z udziału mistrzowie z SP 25 ?

To sprawa bardzo przykra, której powinny przyjrzeć się dokładniej osoby odpowiedzialne za oświatę i sport w mieście. Nie wiem czym podpadli trenerzy: Ewa Walczak i Janusz Kopczyński – nauczyciele Zespołu Szkół nr 3, której częścią jest SP 25, że dyrekcja szkoły nie wyraziła zgody na wyjazd ekipy. To przecież nagroda dla chłopców, którzy znaleźli swoją pasję, znaleźli też w osobach wspomnianych szkoleniowców oddanych przyjaciół. Obserwuje ich pracę, widać, że poświęcają zawodnikom całą wiedzę trenerską. Efekty są doskonałe, skoro zawodnicy zdobywają tytuły w regionie i zaczynają nawiązywać walkę z czołówką krajową.

Wiele mówi się o promocji przez sport, a przykład piłkarzy ręcznych z SP 25, jednocześnie zawodników UKS Olsztyniak, jest ewidentnym przykładem takiego pozytywnego oddźwięku medialnego. Tymczasem bezduszna decyzja gasi zapał młodzieży, o który z taką determinacją wszyscy walczymy.

Z tego co udało nam się dowiedzieć wyjazd zespołu SP 25 wchodził w rachubę pod warunkiem, że rolę opiekunów pełniłyby dwie wyznaczone przez dyrekcje osoby, nie mające z tą drużyną i piłką ręczną nic wspólnego. To już zakrawa na kpinę. Trenerzy znają chłopców na wylot, wszystkie ich przyzwyczajenia i słabości. To dlatego rodzice z pełnym zaufaniem oddają swe dzieci pod ich pieczę, bo na takim wyjeździe wszystko może się zdarzyć. Skoro dyrekcja nie zgodziła sie na wyjazd wspomnianych trenerów rodzice postanowili, że chłopcy nie pojadą.

Prośby i interwencje Janusza Kopczyńskiego w szkole i na wyższym szczeblu nic nie dały. Obojętność na górze i bezduszność na dole – inaczej tego określić nie można.

„Szczypiorniak na Orlikach” jest akcją, która ma zachęcić młodzież do uprawiania sportu. Do misji powinni włączyć się wszyscy dorośli. To przecież nasz obowiązek. Ten przykład akurat niszczy piękna ideę. Dobrze, że w ostatniej chwili zmobilizowano ekipę SP 22, gdzie takich problemów nie było, bo przecież udział w turnieju ogólnopolskim w Częstochowie to zaszczyt dla szkoły, a przede wszystkim ogromna frajda dla młodzieży. Wyjazd fundowany jest przez organizatora, który pokrywa wszystkie koszty.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Piłka ręczna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x