Do przerwy pachniało sensacją – Start potrzebował impulsu

Miał to być łatwy mecz z pewnym zwycięstwem, tymczasem piłkarki ręczne Startu Elbląg zafundowały swym kibicom spora porcję nerwów. W pierwszej części grały bardzo niemrawo i nieoczekiwanie przegrywały dwoma bramkami. W przerwie musiało coś zaiskrzyć, bowiem w drugiej części elblążanki zagrały o klasę lepiej i to zupełnie wystarczyło by zakończyć spotkanie wysoką wygraną 30:24 (12:14)

EKS Start Elblag – Aussie Sambor Tczew 30:24 (12:14)

EKS Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka – Mielczewska, Żakowska 5, Sądej 4, Waga 1, Cekała, Jędrzejczyk, Aleksandrowicz 4, Szopińska, Lisewska, Grzyb 6, Kołodziejska 10

Aussie Sambor Tczew: Wiercioch, Kordunowska – Pasternak 2, Mazur, Belter 4, Szulc 1, Strzałkowska, Nowicka 3, Domnik 1, Łukasik, Bilenia 1, Skonieczna 6, Tomczyk 5, Krajewska 1

O pierwszej części chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Dobrze, że straty do odrobienia nie były duże, bowiem po przerwie można było spodziewać się zupełnie innej postawy zespołu. Rzeczywiście. Nie było już mowy o lekceważeniu rywalek. Wystarczyło kilka minut gry na swoim normalnym poziomie by na tablice wskoczył wynik jakiego oczekiwaliśmy. Nie pierwsza to nauczka z cyklu, że każdego przeciwnika trzeba szanować. Zwraca uwagę świetna postawa Katarzyny Kołodziejskiej, zdobywczyni 10 bramek.

Start Elbląg – Aussie Sambor Tczew 30:24 (12:14)

Energa AZS Koszalin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 27:22 (14:13)

KPR Jelenia Góra – SPR Olkusz 26:24 (13:11)

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KPR Ruch Chorzów 27:30 (12:14)

1 MKS Selgros Lublin 17 563:426 33

2 Vistal Gdynia 19 612:495 30

3 Energa AZS Koszalin 19 508:480 27

4 KGHM Metraco Zagłębie Lubin 18 492:449 25