Dobra gra w II lidze – Szczypiorniak i AZS UWM rozbili Gdańsk

Doskonale idzie olsztyńskim zespołom w nowych rozgrywkach II ligi piłkarzy ręcznych Młoda drużyna WBS Bank Szczypiorniak tym razem wystąpiła na wyjeździe i wysoko pokonała AZS Politechnikę Gdańska 31:21 (19:10). Na cztery rozegrane mecze podopieczni trenera Targońskiego wygrali dwa (oba na boiskach rywali). Z kompletem zwycięstw pozostaja zawodnicy AZS UWM, którzy pokonali w Olsztynie Sokół Gdańsk 33:16(14:6)

Szczypiorniak bez wątpliwości

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Maciej Koledziński, Arkadiusz Dudek oraz Maciej Malinowski-4, Tomasz Zaborowski-0, Bartosz Idzikowski-8, Łukasz Sypniewski-2, Piotr Deptuła-7, Piotr Dzido-1, Paweł Deptuła-5, Paweł Aftyka-0, Sebastian Koledziński-4.

Wprawdzie rywal nie przedstawiał takiej wartości jak w poprzednim sezonie (drużynę Politechniki stanowią obecnie studenci I i II roku), ale po pierwsze było to spotkanie wyjazdowe, po drugie przeciętna wieku naszej podstawowej siódemki wynosi 17,4 , a po trzecie wystąpiliśmy w osłabionym składzie bez kontuzjowanego Pawła Eichlera, chorego Marcina Sajkowskiego, a kilku zawodników wprawdzie pojechało, ale przeziębienia dawało znać o sobie.

Mimo to olsztynianie od początku dyktowali warunki. Wykorzystywali każdy błąd przeciwnika, skutecznie kontrowali. Do przerwy przewaga osiągnęła dziewięć bramek i trener mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników, a zabrał ich ze względu na wspomniane kłopoty ,tylko dwunastu. W sumie pewne zwycięstwo, bez dramatów, odniesione w niezłym stylu. Oby tak dalej.

AZS UWM na zupełnym luzie

AZS UWM: Piotr Uściński, Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-2, Piotr Wiśniewski-3, Patryk Terlecki-3, Adrian Wojciechowski-3, Adam Ziarnicki-3, Mateusz Głodowski-0, Kamil Rykowski-1, Tomasz Łazicki-5, Łukasz Kowalczyk-1, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-3, Radosław Dzieniszewski-9.

Trener Karol Adamowicz zdając sobie sprawę, że rywal wyraźnie odbiega klasą od jego zespołu postanowił dać szanse zawodnikom, którzy do tej pory mniej grali. Mimo to gospodarze od razu objęli prowadzenie 4:0 i…trochę pofolgowali. Przeciwnicy wyciągnęli na 4:5 i to wystarczyło by akademicy potraktowali gdańszczan poważniej. Przewaga rosła z minuty na minutę i emocji było jak na lekarstwo. Na ttle słabego rywala olsztynianie wypadli bardzo dobrze, ale ocena gry nie jest w pełni miarodajna. Z Pomezanią Malbork trzeba będzie zagrać na pewnymchobrotach przez 60 minut.