Dobra sobota I-ligowców – W. Golks poprowadził Szczypiorniak, KPR wreszcie się odnalazł

To była bardzo dobra sobota (23 października) dla zespołów województwa warmińsko-mazurskiego występujących w I lidze (grypa A) piłkarzy ręcznych. KS Szczypiorniak Olsztyn wygrał we własnej hali trudny mecz z SMS ZPRP Kwidzyn 33:32, natomiast KPR Elbląg przerwał kiepska passę i pokonał Spartę Oborniki 25:19 (11:10)). Zwłaszcza po przerwie gra elblążan mogła przypaść do gustu.

KS Szczypiorniak Olsztyn – SMS ZPRP Kwidzyn 33:32 (20:16)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Fabian Masłowski, Jakun Jurewicz-6, Dominik Lewandowski, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz-9, Wojciech Golks-12, Tomasz Zaborowski-1, Maciej Warmiński, Jakub Ostrówka-3, Piotr Dzido-2

Gospodarze wywalczyli bardzo cenne trzy punkty, choć końcówka była denerwująca. Podobnie jak w spotkaniu pucharowym z Warmią olsztynianie mieli kłopoty w ostatnich minutach. Znów zabrakło sił, ale na szczęście udało się utrzymać zwycięstwo, choć wcześniej wypracowana przewaga stopniała zbyt szybko. Szczypiorniak wystąpił bez Radosława Dzieniszewskiego, co zwłaszcza w spotkaniach „na styku”ma dla zespołu duże znaczenie. Za to ponownie znakomitą partię rozegrał Wojciech Golks, który zdobył 12 bramek, a dzielnie towarzyszył mu Przemysław Mosiewicz (9 trafień).

W pierwszym kwadransie na tablicy wyników najczęściej widniał remis. W końcówce tej części gry do głosu doszli gospodarze a wynik 20:16 był już solidną zaliczką. Szczypiorniak utrzymywał w miarę bezpieczny dystans do 52 minuty (32:27) i wtedy nastąpiło tąpnięcie Rywale niepokojąco szybko odrabiali straty. Na niespełna dwie minuty przed końcem zdobyli kontaktową bramkę, na szczęście riposta olsztynian okazała się skuteczna (Przemysław Mosiewicz). Wprawdzie zespół z Kwidzyna jeszcze raz trafił,jednak Szczypiorniak nie dał już sobie wydrzeć wygranej.

KPR Elbląg – Sparta Oborniki 25:19 (11:10)

KPR Elbląg: Dominik Jaworski, – Mikołaj Sowiński, Jakub Bartkowski , Dominik Latarski-5 , Dariusz Muracki-4 Adam Nowakowski-5 , Adam Załuski-2 , Kacper Sparzak-6 , Norman Robak, Mikołaj Solecki , Szymon Heyda , Mateusz Peret-3, Mikołaj Tatar, Kacper Reseman

Po bardzo wyrównanej pierwszej części elblążanie bardzo dobrze bronili po przerwie i to im dało wysoka przewagę.  Między 30 a 40 minutą KPR odskoczył na cztery trafienia (16:12) i tę różnicę utrzymywał, a w końcówce powiększył.

KS Tytani Wejherowo – PGE KPR Gryfino 33 : 29 ( 17 : 18 )

KS Szczypiorniak Olsztyn – SMS ZPRP I Kwidzyn 32 : 31 ( 20 : 16 )

USAR Kwidzyn – SMS ZPRP II Płock 41 : 35 ( 21 : 20 )

KSPR KOSPEL – Gwardia Koszalin – MKS Mazur Sierpc 28 : 23 ( 15 : 13 )

KPR Elbląg – SKF KPR Sparta Oborniki 25 : 19 ( 11 : 10 )

KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna SMS ZPRP II Kwidzyn 38 : 27 ( 16 : 15 )

1. KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 5 15 157:112

2. KSPR KOSPEL – Gwardia Koszalin 5 15 159:117