Dobre wieści z II ligi – Prokok w bramce – Taktyka przed Pogonią

Piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem na wyjeździe po dobrej grze wysoko pokonali LKS Kęsowo 38:21 (18:9). Zwycięstwo bezdyskusyjne i wszystko byłoby w porządku gdyby nie kontuzje: Kamila Rykaczewskiego i Mateusza Gawrysia. Ponieważ wcześniej czerwoną kartkę otrzymał inny bramkarz Maciej Koledziński, między słupki wszedł w końcówce Marcin Prorok, który przed laty występował na tej pozycji w Warmii. Bronił znakomicie, choć wynik był już bezpieczny. WBS Bank Szczypiorniak pewnie wygrał w Koronowie 28:26 (15:13), testując wszystkich przed pucharowym meczem z Pogonią Szczecin.

LKS Kęsowo – AZS UWM Olsztyn 21:38 (9:18)

AZS UWM Olsztyn: Mateusz Gawryś i Maciej Koledziński oraz Patryk Biliński-2, Robert Nalewajek-0, Piotr Pstrągowski-1, Maciej Rugień-0, Adrian Wojciechowski-9, Adam Ziarnicki-1, Szymon Hegier-3, Mirosław Ośko-6, Kamil Rykowski-1, Łukasz Kowalczyk-4, Marcin Prorok-2, Łukasz Wierzbicki-0, Radosław Dzieniszewski-8, Michał Osiński-1

W pierwszej części zaistniała sytuacja, która mogła zmieć losy meczu. W 13 min. nasz bramkarz Maciej Koledziński starł się z rywalem i sędziowie pokazali mu czerwoną kartkę. W kilka minut później środkowy rozgrywający Kamil Rykowski musiał opuscic boisko z powodu kontuzji i pole manewru taktycznego zawęziło się. Ale te nieszczęścia podziałały na zespół olsztyński mobilizująco. Z wyjątkiem krótkiego momentu, kiedy na tablicy dość długo utrzymywał sie wynik 9:5 olsztynianie  zwiększali dystans z dużą swobodę, byli od rywali lepsi pod każdym względem. Na siedem minut przed końcem kontuzja drugiego bramkarza Mareusza Gawrusia zmusiła do założenia bluzy bramkarskiej Marcina Proroka, który bronił jak za najlepszych lat w Warmii. Krótki epizod, ale akurat umiejętności Marcina w tym przypadku bardzo się przydały.

Korona Koronowo – WBS Bank Szczypiorniak 26:28 (13:15)

WBS Bank Szczypiorniak: Łukasz Zakreta, Filip Wiejek oraz Tomasz Zaborowski-1, Bartosz Idzikowski-8, Łukasz Kozakiewicz-4, Dawid Batyra-1, Sebastian Koledziński-2, Łukasz Sypniewski, Piotr Deptuła-4, Piotr Dzido-4, Paweł Deptuła-2, Maciej Malinowski-0, Marcin Wójcik-0, Marcin Sajkowski-0, Rafał Pedynkowski-0, Michał Pieczul-0

Końcowy wynik jest troche mylący, bowiem przewaga olsztynian sięgała nawet siedmiu bramek w 43 minucie. Wówczas trener Konstanty Targoński dokonał wielu zmian, dał szansę gry zawodnikom drugiego planu. Po pierwsze wynik nie był zagrożony, po drugie trzeba było oszczędzać siły najlepszych na pucharowe spotkanie z Pogonią Szczecin (środa 26 października godz. 18, sala LO 5). Tam będzie trzeba zmierzyc sie z tej klasy zawodnikami co Frelek, Masiak, Ligarzewski. W Koronowie zwycięstwo przyszło stosunkowo łatwo, choć Szczypiorniak często grał w osłabieniu – 12 minut kar, przy 6 gospodarzy. Ale obrazu spotkania to nie zmieniło.

MKS Grudziądz –  Alfa 99 Strzelno 32:34 (16:16)

Korona Koronowo Szczypiorniak Olsztyn 26:28 (13:15)

pauzuje: AZS UKW Bydgoszcz, AZS UMK Toruń

1. KS AZS UWM Olsztyn 3 3 0 0 6 94:66

2. WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 4  2 1 1 5 102:96

3. KU AZS UKW Bydgoszcz 3 2 0 1  4 84:77

4. UKS Alfa 99 Strzelno 4  2 0 2  4 112:120

5. LKS Kęsowo 4 1 1 2 3 100:111