Dobry mecz Szczypiorniaka w Strzelnie – Druga połowa jak marzenie

Dwa punkty na inaugurację rozgrywek II ligi zdobyli piłkarze ręczni Szczypiorniaka Olsztyn. Tym cenniejsze, że wywalczone w wyjazdowej potyczce z doświadczonym zespołem Alfa99 Strzelno. Olsztynianie wygrali 29:26, choć do przerwy przegrywali 9:13. W pierwszej części graliśmy nieskutecznie i zbyt lekkomyślnie w obronie. Reprymenda w przerwie przyniosła efekty. Duża poprawa w jakości gry i zmiana sytuacji na boisku. Był moment, kiedy Szczypiorniak prowadził już sześcioma bramkami. Wygrał trzema i z tego też trzeba się cieszyć.

Alfa 99 Strzelno – Szczypiorniak Olsztyn 26:29 (13:9)

Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Daniel Kwiatkowski, Mateusz Romejko oraz Tomasz Zaborowski-5, Krzysztof Kowalski-5, Marcin Wójcik-3, Łukasz Kozakiewicz-3, Rafał Pedynkowski-0, Marcin Kwiatkowski-0, Sebastian Koledziński-5, Adam Malina-0, Piotr Dzido-8, Adam Cudzewicz-0

W pierwszej części gospodarze uzyskali przewagę. Mieli w sobie środkowego rozgrywającego dobrego reżysera poczynań, a ponieważ olsztyńska defensywa nie stanowiła monolitu bramki zdobywali z łatwością. Po przerwie Szczypiorniak zmienił taktykę w obronie. Ustawienie 5+1 i wyłączenie z gry wspomnianego gracza Alfy diametralnie odwróciło sytuację. Gospodarze byli bezradni, gubili piłkę, a olsztynianie punktowali z kontr. Błyskawicznie zniwelowali straty, w pewnym momencie prowadzili już sześcioma bramkami. W końcówce trochę pofolgowali, ale zwycięstwo nie podlegało dyskusji.

Szczypiorniak zaimponował też bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym. W przeciwieństwie do Alfy grał na pełnych obrotach i z każda minutą widać było tę różnicę.