Dobry mecz Szczypiorniaka w Strzelnie – Druga połowa jak marzenie

Dwa punkty na inaugurację rozgrywek II ligi zdobyli piłkarze ręczni Szczypiorniaka Olsztyn. Tym cenniejsze, że wywalczone w wyjazdowej potyczce z doświadczonym zespołem Alfa99 Strzelno. Olsztynianie wygrali 29:26, choć do przerwy przegrywali 9:13. W pierwszej części graliśmy nieskutecznie i zbyt lekkomyślnie w obronie. Reprymenda w przerwie przyniosła efekty. Duża poprawa w jakości gry i zmiana sytuacji na boisku. Był moment, kiedy Szczypiorniak prowadził już sześcioma bramkami. Wygrał trzema i z tego też trzeba się cieszyć.

 

Alfa 99 Strzelno – Szczypiorniak Olsztyn 26:29 (13:9)

Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Daniel Kwiatkowski, Mateusz Romejko oraz Tomasz Zaborowski-5, Krzysztof Kowalski-5, Marcin Wójcik-3, Łukasz Kozakiewicz-3, Rafał Pedynkowski-0, Marcin Kwiatkowski-0, Sebastian Koledziński-5, Adam Malina-0, Piotr Dzido-8, Adam Cudzewicz-0

W pierwszej części gospodarze uzyskali przewagę. Mieli w sobie środkowego rozgrywającego dobrego reżysera poczynań, a ponieważ olsztyńska defensywa nie stanowiła monolitu bramki zdobywali z łatwością. Po przerwie Szczypiorniak zmienił taktykę w obronie. Ustawienie 5+1 i wyłączenie z gry wspomnianego gracza Alfy diametralnie odwróciło sytuację. Gospodarze byli bezradni, gubili piłkę, a olsztynianie punktowali z kontr. Błyskawicznie zniwelowali straty, w pewnym momencie prowadzili już sześcioma bramkami. W końcówce trochę pofolgowali, ale zwycięstwo nie podlegało dyskusji.

Szczypiorniak zaimponował też bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym. W przeciwieństwie do Alfy grał na pełnych obrotach i z każda minutą widać było tę różnicę.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x