Dramat Startu w Koszalinie – Fatalna końcówka dogrywki

Były wielkie nadzieje. Wydawało się, że piłkarki Startu Elbląg po latach posuchy, wreszcie w tym sezonie włącza się do walki o medale Mistrzostw Polski, wszak kiedyś rywalizowały o największe zaszczyty. Po fazie zasadniczej elblążanki trafiły w ćwierćfinale play off na Politechnikę Koszalińską. Oba zespoły rozegrały trzy niezwykle wyrównane spotkania. To dzisiejsze, które gospodarzem były akademiczki decydowało. Politechnika zwyciężyła po dogrywce 34:33 (31:31,17:15) i ona zagra o medale, my natomiast w strefie 5-8.

 

 Politechnika Koszalińska – Start Elbląg 34:33 (31:31, 17:15), stan rywalizacji 2:1

 Start Elbląg: Miecznikowska, Kordunowska, Kędzierska,  oraz  Szott – 0, Pełka-Fedak-3, Sądej -4, Cekała 0, Wolska-9, Domnik-1, Strzałkowska-8, Grudka-2, Wasak-5, Aleksandrowicz-1, Szymańska-0

System play off jest bezwzględny i ktoś musiał odpaść z walki o medale. Elblążanki czują ogromną gorycz, bowiem zespół w tym roku miał naprawdę spore szanse znalezienia nawet na podium. W elicie nie ma już takich dysproporcji i przy pełnej mobilizacji można wygrać z każdym.

Start odpadł po rozegraniu trzech niezwykle wyrównanych spotkań, w których dwa razy o zwycięstwie rywalek zadecydowała dogrywka. To świadczy o wyrównanej klasie. Po prostu w takich konfrontacjach o sukcesie decyduje łut szczęścia. Być może, choć niekoniecznie, języczkiem u wagi okazały się miejsca zajęte przez oba zespoły po fazie zasadniczej. Czwarta lokata Politechniki premiowała ją rozegraniem decydującego meczu na własnym boisku. I ten atut akademiczki wykorzystały.

Trzeci mecz, podobnie jak poprzednie, był bardzo wyrównany, wyzwolił w zawodniczkach nadzwyczajna determinację. Żadna ze stron nie uzyskała większej przewagi. W dogrywce wydawało się, że jesteśmy bardzo blisko celu. Elblążanki w trzeciej minucie dodatkowego czasu prowadziły 33:31, ale przez następne siedem minut nie zdobyły bramki, straciły natomiast trzy.

Analiza na gorąco nic nie wniesie, bo tu głównym scenarzystą okazały się emocje. Czujemy ogromny żal, bowiem tak naprawdę po tym spotkaniu sezon się skończył. Gra w strefie 5-8 nie zwalnia wprawdzie z ambitnej postawy, ale natury ludzkiej się nie oszuka. Trudno będzie pokonać rozczarowanie po porażce w takich okolicznościach.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x