Dramatyczny mecz w Elblągu – Nikt się nie oszczędzał

Dużo walki, ambicji, sporo też dobrej gry zaprezentowali w inauguracyjnym meczu rewanżowej rundy rozgrywek I ligi szczypiorniści zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg. Najważniejsze były punkty i gospodarze walczyli o nie z determinacją i to nie z byle kim tylko Wisłą Płock, która jest cały czas w czołówce tabeli i świetnie spisuje się w Pucharze Polski. Po niezwykle emocjonującym przebiegu spotkania elblążanie wygrali to spotkanie 29:26 (14:15).

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-5, Mirosław Ośko-1, Grzegorz Perwenis-5, Michał Gryz-2, Maciej Dawidowski-0, Tomasz Kwiatkowski-4, Maciej Wasilenko-1, Tomasz Maluchnik-0, Piotr Sadowski-0, Jakub Fonferek-5, Grzegorz Szczepański-5, Damian Malandy-1.

Wydawało się, że limit pecha elblążan , mamy na myśli kontuzje zawodników, już się wyczerpał. Nic z tego. Na rozgrzewce przed meczem z Wisłą kolano skręcił Marek Wróbel, pierwszy bramkarz zespołu. Trzeba było przystąpić do gry tylko z Henrykiem Rycharskim, który po raz kolejny udowodnił, że można na niego liczyć.

W pierwszej części gospodarze byli trochę przygaszeni i goście uzyskali niewielką przewagę. Prowadzili już różnicą trzech bramek, jednak pod koniec tej części zryw elblążan doprowadził do remisu 14:14. Mirosław Ośko nie wykorzystał karnego (wcześniej też spudłował) , a riposta gości okazała się skuteczna i do przerwy przegrywaliśmy jedną bramką.

Po zmianie stron udało się znów wyrównać (17:17) i emocje z każdą minutą wzrastały. Najbardziej denerwowały  przestrzelone karne (tym razem Perwenis). Nic dziwnego, że następnym egzekutorem był bramkarz Rycharski, który rzucił skutecznie.

Spotkanie rozstrzygnęło się w ciągu kilku minut, kiedy na sześć goli gospodarzy rywale nie znaleźli odpowiedzi. Ale nie był to koniec emocji, bowiem miedzy 44 a 46 minutą zespół z Elbląga grał tylko trzema zawodnikami w polu. Przewaga wprawdzie stopniała, ale nie na tyle by przegrać mecz.

W końcówce gospodarze grali dobrze, przede wszystkim mądrze. Nie dali sobie wydrzeć ciężko wywalczonego zwycięstwa.