Druga porażka Mebli Wójcik – Elblążanie na samym dnie

Fatalnie rozpoczęli rozgrywki I ligi szczypiorniści elbląskiego zespołu Meble Wójcik Techtrans. Po wysokiej porażce w Płocku z rezerwami Wisły w niedzielę (26 września) przegrali kolejny mecz, tym razem u siebie z AZS Politechnika Warszawska 26:31(11:17). Elblążanie, którzy zazwyczaj byli zazwyczaj bliżej czoła niż ogona tabeli znaleźli się na samym dnie i choć następny mecz grają znów przed własna publicznością z AZS Bydgoszcz, to niepokój jest uzasadniony.

Meble Wójcik Techtrans Elbląg: Mariusz Wróbel, Henryk Rycharski oraz Leszek Michaów-6, Mirosław Ośko 5, Michal Gryz 4, Maciej Dawidowski 2, Robert Długosz 2, Tomasz Kwiatkowski 1, Piotr Sadowski 3, Michał Szczepański 3

Elblążanie zagrali słabo w ataku, w ogóle „nie weszli” w ten mecz, ale na to złożyło się kilka okoliczności. W 5 minucie kontuzji doznał bramkarz Mariusz Wróbel, a decyzje dwójki sędziów ze Szczecina to już zupełnie oddzielna historia. Goście egzekwowali 10 rzutów karnych, Techtrans – 3, Gospodarze spędzili na ławce kar łącznie 22 minuty, rywale -12. Decyzje były kontrowersyjne wyprowadziły elblążan z równowagi, trudno było złapać rytm gry. Przykre doświadczenie, z którym trudno się pogodzić, ale w lidze różnie bywa…