Drugoligowcy u siebie – Piękna sobota

Piłkarze ręczni II ligi rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek. Obaj nasi reprezentanci wystąpili przed własną publicznością, rozgrywając mecz po meczu, można więc było skonfrontować aktualne możliwości. Zespół AZS UWM bez większych kłopotów pokonał LKS Kęsowo OSM Chojnice 34:24 (11:10), zyskując przewagę dopiero w drugiej części spotkania. Szczypiorniak osiagnął bardzo cenne zwycięstwo nad Energetykiem Gtyfino 29:25 (12:11)

AZS UWM Olsztyn – LKS Kęsowo OSM Chojnice 34:24 (11:10)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-1, Piotr Wiśniewski-0, Piotr Pstrągowski-0, Patryk Terlecki-3, Maciej Rugień-1, Adrian Wojciechowski-9, Łukasz Olszewski-5, Kamil Rykowski-0, Tomasz Łazicki-1, Szymon Wierzbicki-1, Radosław Dzieniszewski-10, Michał Osiński-3

W pierwszej części akademicy zagrali znacznie poniżej oczekiwań. Dużo było strat piłki, niecelnych rzutów i słabszy w sumie przeciwnik cały czas utrzymywał dobry wynik. Wszystko zmieniło się po przerwie. Olsztynianie wyszli na boisko bardziej skoncentrowani, zacieśnili obronę, bardzo dobrze interweniował Mateusz Gawryś. Stworzyły się okazje do kontr i przewaga błyskawicznie rosła, osiągnęła już 12 bramek. W końcówce trener Karol Adamowicz dał pograć wszystkim bez większego uszczerbku dla wyniku. Pewne zwycięstwo, kolejne dwa punkty, ale z bardziej wymagającym rywalem trzeba unikać takiej gry jak do przerwy.

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn – Energetyk Gryfino 29:25 (12:11)

WBS Bank Szczypiorniak: Łukasz Zakreta i Arkadiusz Dudek oraz Paweł Eichker-2, Bartosz Idzikowski-5, Łukasz Kozakiewicz-3, Rafal Pedynkowski-1,  Sebastian Koledziński-2, Łukasz Sypniewski-1, Piotr Deptuła-4, Piotr Dzido-9, Paweł Deptuła-2, Maciej Malinowski-0, Michał Pieczul-0, Marcin Sajkowski-0

Olsztynianie sprawili miłą niespodziankę. Energetyk przed sezonem był wymieniany w gronie kandydatów do awansu. Wprawdzie nie spełnia oczekiwań, mimo dużego jak na II-ligowca budżetu, ale nie umniejsza to sukcesu młodych zawodników Szczypiorniaka. Taktyka była prosta. nasi mieli forsować bardzo szybką grę, by zmęczyc rywala. Gdzie drwa rąbią, wióry lecą. I rzeczywiście było trochę niedokladności w grze gospodarzy, ale cel zostal osiągnięty. Do 50 minuty wynik oscylował wokół remisu. Zadecydowal okres między 50 a 55 minutą, kiedy olsztynianie zdobyli pięć bramek nie tracąc żadnej. Odskoczyli na 26:22 i juz do końca kontrolowali przebieg meczu. Brawo!

WBS BANK – Szczypiorniak Olsztyn – KS Energetyk Gryfino 29:25

KS Alfa 99 Strzelno –  SHC Wybrzeże Gdańsk 28:46

Polski Cukier Pomezania Malbork – AZS Politechnika Gdańska 40:22

UKS Sokół Gdańsk –  MKS Grudziądz 26:24

KS AZS UWM Olsztyn – LKS OSM Chojnice Kęsowo 34:24

1. SHC Wybrzeże Gdańsk 11  10  1  0   21 420:232

2. SPR Polski Cukier Pomezania Malbork  11   10   1   0 21 413:259

3. KS AZS UWM Olsztyn 11 8 0 3 16 327:297