Drugoligowe derby na remis – Pech Łukasza Zakrety na sekundy przed końcem

Drugoligowe derby piłkarzy ręcznych województwa warmińsko-mazurskiego zakończyły się podziałem punktów. AZS UWM występując w roli gospodarza zremisował z WBS Bank Szczypiorniak 20:20 (10:9). W drugiej części spotkania nie brakowało emocjonujących momentów. Najpierw prowadzili akademicy, potem Szczypiorniak z nawiązka odrobił straty. Wynik na 20:20 kortowianie ustalili na pół minuty przed końcem. Ich rywale mając jeszcze trochę czasu rozegrali akcję z udziałem bramkarza Łukasz Zakrety. On oddał ostatni rzut, ale piłka trafiła w słupek.

AZS UWM Olsztyn – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 20:20 (10:9)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński oraz Robert Nalewajek-0, Piotr Pstrągowski-2, Patryk Terlecki-4, Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki-0, Łukasz Olszewski-9, Kamil Nogal-1, Marcin Prorok-4, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-0, Adam Barczak-0

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek oraz Michał Pieczul-1, Maciej Malinowski-3, Tomasz Zaborowski-4, Krzysztof Kowalski-0, Bartosz Idzikowski-1, Marcin Wójcik-0, Łukasz Kozakiewicz-0, Rafał Pedynkowski-1, Adam Cudzewicz-0, Sebastian Koledziński-7, Piotr Dzido-3

Szczypiorniak rozpoczął z dużym rozmachem i w pierwszym minutach mógł prowadzić kilkoma bramkami. Z pięciu kontr i sytuacji sam na sam wykorzystał tylko jedną okazję. AZS UWM po nerwowych chwilach grał bardzo spokojnie, widać było, że oszczędza piłkę, rzucając tylko z wypracowanych akcji. Do przerwy wynik oscylował wokół remisu, z tym , że nieco częściej więcej bramek było na koncie Szczypiorniaka.

Po zmianie stron nastąpił dobry okres gry akademików, którzy zyskali nawet trzy bramki zapasu, ale później do głosu doszli ich rywale i to oni byli bliżsi końcowego sukcesu. AZS wyrównał na pół minuty przed syreną , a ostatnia akcja Szczypiorniaka z udziałem Łukasza Zakrety w roli snajpera zakończyła się pechowym rzutem , po którym piłka trafiła w słupek.

Remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Było sporo kar, ale nie wynikały one z brutalnej gry, lecz lekkomyślności zawodników.