Dwa punkty z Azotami – Przełamanie po przerwie

Cenne dwa punkty zdobyli w Uranii piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem. Olsztynianie w trudnym spotkaniu pokonali Azoty Puławy 30:26 (13:14). Gospodarze zagrali nieźle, ale krótki okres przestoju w pierwszej części kosztował ich dużo wysiłku. Po kwadransie było 8:5, a dziesięć minut później 10:13. Po przerwie nastąpił okres bardzo dobrej gry bramkarza Sokołowskiego i całej drużyny. To na Azoty wystarczyło. Ważne punkty w walce o jak najwyższe miejsce po fazie zasadniczej.

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Azoty Puławy 30:26 (13:14)

Warmia AnderGroup Społem Olsztyn: Sebastian Sokołowski oraz Paweł Ćwikliński-1, Damian Moszczyński-5, Mateusz Jankowski-8, Mariusz Gujski-4, Mateusz Kopyciński-5, Michał Bartczak-2, Sebastian Rumniak-3, Michał Nowak-0, Michał Krawczyk-0, Marcin Malewski-2

Zaczęło się doskonale od prowadzenia 6:2, a po kwadransie 8:5. Nastąpiło samouspokojenie, a goście tylko na to czekali. Nie tylko odrobili stratę, a nawet „uciekli” na trzy gole. Na szczęście był to moment dekoncentracji. Jeszcze przed przerwą Warmia skróciła dystans do jednego oczka.

Po przerwie było już dobrze, a chwilami doskonale. Kilkoma bardzo świetnymi interwencjami popisał się Sebastian Sokołowski, na skrzydle „szalał” Mateusz Kopyciński, zachował skuteczność Mateusz Jankowski, który był wyjątkowo aktywny. W 40 minucie prowadziliśmy już 20:17, a w 50 min. 25:20. Goście próbowali zniwelować straty, ale olsztynianie byli czujni i zachowali zwycięstwo.

Vive Kielce – Chrobry Głogów  39:20 (21:19)

Warmia Olsztyn – Azoty Puławy  30:26 (13:14)

1 Vive Targi Kielce   18   18   0   0   655:462   36

2 Orlen Wisła Płock   17   16   0   1   540:425   32

3 MMTS Kwidzyn   17   9   1   7   489:497   19

4 Azoty Puławy   18   8   1   9   509:527   17

5 BRW Stal Mielec   17   8   1   8   558:553  17

6 Warmia Olsztyn   18   7   3   8   511:547   17