Dziewczyny MTS Gizycko szczęśliwe jak nigdy – Wygrać z Kwidzynem – to jest to!

Świetnie radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach II ligi szczypiornistki MTS Giżycko. Po zwycięstwie w premierze w meczu wyjazdowym u siebie też zdobyły komplet punktów. Wygrały z MTS Kwidzyn 27:22 (13:14) rywalem, którego nie udało się jeszcze pokonać w historii ośmioletnich występów na drugim froncie. Nic dziwnego, że dziewczyny były szczęśliwe jak nigdy, ale też skrajnie wyczerpane, bo na skutek kontuzji kilku zawodniczek zmian było jak na lekarstwo.

MTS Giżycko – MTS Kwidzyn 27:22 (13:14)

MTS Giżycko: Wiktoria Dudziak, Adrianna Gawejko, Anna Trela oraz Aleksandra Bugaj-2, Sylwia Czeska-2, Kinga Filipkowska-2, Magda Filipkowska-4, Andżelika Choroszko-2, Elżbieta Nowicka-10, Daria Kalinowska-5.

Zaczęło się fatalnie. Po siedmiu minutach rywalki prowadziły 5:1 i zanosiło się na banalny scenariusz obowiązujący w poprzednich potyczkach. Z minuty na minutę podopieczne trenera Andrzeja Paszkiewicza się rozkręcały. W 23 min było jeszcze 8:12, ale na przerwę zespół gości schodził tylko z zapasem jednej bramki.

Plan na druga połowę był prosty. Zaatakować w pierwszym kwadransie, ustawić maksymalnie szczelną obronę. Uzyskać przewagę, a w ostatnich minutach bronić jej z całych sił o ile ich starczy, bo przecież ławka jest bardzo krótka. Dziewczyny wykonały założenia z nawiązką. Przez 13 minut drugiej części nie dały sobie rzucić bramki, same zdobyły ich siedem. Grały w tym okresie z ogromna ambicją i poświęceniem, a przy tym nie popełniały właściwie błędów, co kiedyś było prawdziwą zmorą.

Do końca pozostał kwadrans, który zawodniczki z Giżycka rozegrały bardzo rozsądnie i do ostatniego gwizdka panowały nad sytuację. Wielkie brawa i ukłony. Zespół pokazał charakter, a zwycięstwo nad takim rywalem zawsze dodaje skrzydeł.