EKS Start bez kłopotów z Ruchem – Po przerwie pełna dominacja

Im bliżej końca rozgrywek superligi piłkarek ręcznych, tym lepsza gra zespołu Startu Elbląg Wprawdzie sobotnie (1 maja) zwycięstwo z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów nie jest wielkim osiągnięciem, ale jeszcze niedawno nawet w konfrontacjach tymi rywalkami były problemy. Wynik 35:25 (16:13) musi sam za siebie. Po przerwie dominacja elblążanek nie podlegała dyskusji. Start umocnił się na szóstym miejscu.

EKS Start Elbląg – KPR Chorzów 35:25 (16:13)

EKS Start Elblag: Magdalini Kepesidou, Wioleta Pająk, Barbara Choromańska-1, Joanna Waga-3, Katarina Bojicic, Joanna Gędłek-1, Nikola Szczepanik-4, Alicja Pękala-2, Katarzyna Cygan-4, Vanesa Agovic-4, Alona Shupyk-7, Paulina Stapurewicz-5, Milica Rancic-4.

Już po 7 minutach elblążanki prowadziły 7:2. Przewagę 3-4 bramek utrzymywały do końca pierwszej polowy. Po przerwie od razu celnie trafiły trzy razy, odbierając rywalkom chęci do walki. Stąd efektowne zwycięstwo bez większego nakładu sił. Obserwując sobotnią potyczkę trudno zrozumieć porażki z tym zespołem w poprzednich meczach.

EKS Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów 35:25 (16:13)

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 27:26 (12:10)

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 23:23 (10:10) karne 3:1

Młyny Stoislav Koszalin – Eurobud JKS Jarosław 28:24 (12:10)

1 MKS Zagłębie Lubin 23 62 655:526

2 KPR Gminy Kobierzyce 23 49 603:537

3 MKS Perła Lublin 24 28 672:607

4 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21 38 611:555