EKS Start przegrał z MKS Lublin – Gdyby nie fatalny początek…

Fot Młyny Stoisław Koszalin
W meczu 25 kolejki superligi piłki ręcznej kobiet EKS Start przegrał w środę (12 maja) we własnej hali z MKS Perła Lublin 23:25 (11:14) i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Wprawdzie lublinianki zdobywały w ostatnich sezonach wiele tytułów, ale w tym nie są tak mocne. Złota nie wywalczą, a o srebro zacięcie rywalizują z Kobierzycami. Dlatego można było mieć nadzieje na dobry wynik,nawet zwycięstwo. Było ono w zasięgu i gdyby nie fatalny początek...

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 23:25 (11:14)

EKS Start Elbląg: Magdalini Kepesidou Wioleta Pająk, Joanna Waga-9, Nikola Szczepanik-4, Barbara Chromańska, Alicja Pękala- Paulina Stapurowicz-1, Vanesa Agovic-1, Katarina Bojicic-2, Katarzyna Cygan-3, Joanna Gędłek-1, Milica Rancic-2

Przez całe spotkanie prowadziły szczypiornistki MKS Lublin. W 10 minucie było już 5:1. Elblążanki miały w początkowym okresie ogromne kłopoty ze zdobywaniem bramek. W dalszej fazie poprawiły skuteczność, ale rywalki też celnie rzucały i ich przewaga się utrzymywała. Mimo, że pod koniec pierwszej części serią czterech trafień popisała się Joanna Waga, to jednak MKS schodził na przerwę z zapasem trzech bramek. I tę różnicę utrzymywał przez kwadrans drugiej połowy. Wówczas elblążanki ruszyły do bardziej energicznych araków. W 50 minucie było już tylko 21:20 dla gości. Dwie kolejne bramki zdobył jednak MKS i utrzymał dystans już do końca spotkania.

Po ostatnich niezłych występach, że z wyjątkiem potyczki w Lubinie, wydawało się, że Start stać nawet na zwycięstwo w środowej potyczce. I było to możliwe, gdyby nie kiepski początek, który w dużej mierze ustawił spotkanie.

KPR Ruch Chorzów -Eurobud JKS Jarosław 29:37 (14:18)

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:21 (14:12)

Młyny Stoisłav Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 22:21 (12:10)

1. MKS Zagłębie Lubin 25 65 708:565

2. MKS Perła Lublin 26 54 724:656

3. KPR Gminy Kobierzyce 25 52 658:585

4. MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 23 38 664:618

5. Młyny Stoisław Koszalin 25 33 627:645