EKS Start zremisował w Koszalinie – W karnych lepsze Młyny

EKS Start Elbląg facebook
W końcówce rozgrywek piłkarki ręczne Startu Elbląg prezentują się lepiej, a dowodem był w miarę udany niedzielny występ w Koszalinie. Elblążanki zremisowały z drużyna Młyny Stosław 23:23 (12:11), przegrały jednak konkurs rzutów karnych 2:4 i wracają do domu z jednym zdobytym punktem. Biorąc pod uwagę fakt, że remis uratowały w ostatniej chwili ten punkt trzeba szanować.

Młyny Stoislav Koszalin – Start Elbląg 23:23 (11:12) karne 4:2

EKS Start Elblag: Magdalini Kepesidou, Wioleta Pająk, Barbara Choromańska, Justyna Świerczek-6, Joanna Waga-3, Katarina Bojicic-1, Joanna Gędłek, Nikola Szczepanik-6, Alicja Pękala, Katarzyna Cygan, Vanesa Agovic-1, Alona Shupyk-6, Paulina Stapurewicz, Milica Rancic.

Przez większą część pierwszej polowy przeważały elblążanki. Już po dwóch minutach prowadziły 2:0 po celnych rzutach Justyny Świerczek. Po kwadransie było 8:6 dla Startu i wtedy na krótki okres inicjatywę przejęły rywalki. Końcówka znów należała do zespołu gości, który po 30 minutach miał jedną bramkę przewagi. W drugiej części Koszalin przyspieszył i wyszedł na prowadzenie w 38 minucie 16:13. Start nie odpuścił, był blisko przeciwniczek, na chwilę nawet odzyskał prowadzenie (20:19). Ale kolejne minuty należały do Młynów. W 59 minucie było już 23:21 dla Koszalina, jednak desperacki zryw Elbląga i celne rzuty Vanesy Agovic oraz Alony Shupyk doprowadziły do remisu 23:23.

Konkurs rzutów karnych rozpoczął się od nieudanych prób Pauli Mazurek (Młyny) i Joanny Wagi (Star). Potem jednak zawodniczki z Koszalina rzucały celnie a w elbląskiej ekipie pomyliła się Milica Rancic. Celne trafienia Alony Shupyk i Joanny Gędek to było za mało.

MKS Zagłębie lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:21 (11:12)

MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 30:26 (17:14)