EKS Szczypiorniak Ełk uległ w Siemiatyczach – Na pograniczu faul…

W minioną sobotę (02 marca 2013r.) ełczanie rozegrali, w Siemiatyczach, przedostatnie spotkanie drugiej rundy III ligi podlaskiej. Dla gospodarzy było to już ostatnie spotkanie.. Poprzednie starcie obu drużyn zakończyło się pięciobramkowym triumfem ełczan (28:23). Tym razem różnica była taka sama, to jednak na niekorzyść ełckich szczypiornistów 20:25.

Towarzystwo Sportowe Siemiatycze – EKS Szczypiorniak Ełk 25:20

Ełcki Klub Sportowego „Szczypiorniak”: bramkarze: Tomasz Stankiewicz, Paweł Święcicki, Tomasz Mączyński – rozgrywający: Artur Bućko, Przemysław Misztal, Krystian Górski, Mariusz Froń – skrzydłowi: Artur Zapolski, Jakub Karczewski, Kamil Jabłoński – obrotowi: Damian Bekulard, Łukasz Pawlukowski.

Pierwsza połowa zaczęła się od zdobycia dwubramkowej przewagi gospodarzy, jednak ełczanom udało się wyrównać. Siemiatycze grały bardzo walecznie, na pograniczu wykluczenia, z brakiem reakcji sędziów, co spowodowało dużą nerwowość wśród zawodników ełckiego Szczypiorniaka. Pierwszą połowę udało się jednak zremisować 13:13. Taktyka drużyny z Siemiatycz, opierała się głównie na zmęczeniu przeciwnika, ciągłych indywidualnych atakach w strefę oraz szybkości zawodników i dobrej grze w obronie. Wszystko to złożyło się na odniesione zwycięstwo gospodarzy. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Jakub Karczewski z rzutu karnego
Ełcki Klub Sportowy „Szczypiorniak i TS MOSiR Siemiatycze mają po 8 punktów, z tym, że ełczanie 10 marca o godz. 15-tej w hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. św. M.M Kolbe rozegrają jeszcze jeden mecz z Oleckiem i oczywiście liczą na wsparcie kibiców.

Przy okazji serdeczne podziękowania dla formo, które pomagają piłkarzom ręcznym a są to: Dom Ełcki Morusiewicz, Ter-Bud Ryszard Górski, Restauracji i Pub DOS PATOS oraz FU Pawlukowski Czyszczenie.