EKS Szczypiorniak Ełk wrócił z pucharem – Sprawdzian fajny, zgrzyt niepotrzebny

W minioną sobotę (13 kwietnia) Olecku odbył się towarzyski turniej piłki ręcznej o Puchar Dyrektora i Rady Rodziców miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Udział wzięły trzy drużyny: Czarni Olecko, Jaćwingowie Gołdap, Ełcki Klub Sportowy "Szczypiorniak". Dla ełczan była to ostatnia możliwość sprawdzenia formy przed zbliżającym się Turniejem w Ełku (27 kwietnia br.). Dla gospodarzy test przed Mistrzostwami Województwa Szkolnego Związku Sportowego.

W pierwszym meczu gospodarze dość łatwo pokonali Jaćwingów Gołdap 24:16. W następnym z gołdapianami zmierzyli się ełczanie, którzy wyraźnie dominowali, wygrywając z trochę podmęczonymi przeciwnikami 28:17.

W ostatnim meczu o zwycięstwo w turnieju ełczanie okazali się lepsi od gospodarzy (18:11). Mecz obfitował w wiele ostrych strać, a gorąca atmosfera udzieliła się wszystkim. Dochodziło do zupełnie niepotrzebnych utarczek słownych. Na stronie internetowej EKS (facebook) czytamy:

Za sprawą trenera oleckich zawodników i jego zachowania w stosunku do jednej z sędziów zeszliśmy z boiska. Jedynie za sprawą drugiego trenera postanowiliśmy dokończyć ten mecz gdyż kibice tu w niczym nie zawinili.

Minęło kilka minut zanim obie drużyny wróciły na parkiet. Ełczanie prowadzili od samego początku sukcesywnie zwiększając przewagę z minuty na minutę. Czarni w drugiej połowie zatrzymali się, nie byli w stanie przez parę minut strzelić bramki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem ełczan 18:11