EKS Szczypiorniak Handball Cup 2013 – Wisła Orlen II Płock z trofeum, brawa dla wszystkich

W sobotę (27 kwietnia ) w hali sportowo-widowiskowej ełckiego MOSiR-u odbył się turniej EKS "Szczypiorniak" Handball Cup o Puchar Prezesów DOM EŁCKI MORUSIEWICZ i TER-BUD RYSZARD GÓRSKI .W imprezie uczestniczyło sześć drużyn II i III ligi. Główne trofeum za zwycięstwo trafiło do rezerw Wisły Orlenu Płock Zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego zajęły odpowiednio: gospodarze trzecie, SMS Bartoszyce czwarte, a Czarni Olecko piąte miejsce.

Sześciu uczestników we wstępnej fazie rywalizacji podzielono dwie grupy.

Do pierwszej wylosowano drużyny: SMS Bartoszyce, Czarni Olecko, Orlen Wisła II Płock (obecnie trzecie miejsce w tabeli  II-ej ligi mężczyzn grupa III). W grupie drugiej znalazły się: Skorpion Rudka (przyszły rywal ełczan w III-ej lidze), AZS UMK Toruń oraz gospodarze.

Turniej otworzyło spotkanie drużyn SMS Bartoszyce i Czarnych Olecko. Drużyna z Olecka w pierwszej połowie radziła sobie dobrze. Po 20 minutach wygrywała 6:4. Jednak druga połowa należała do drużyny z Bartoszyc, świetnie dysponowany bramkarz, pozwolił SMS-owi odrobić straty, a skuteczne rzuty zawodników zapewniły zwycięstwo 14:12 drużynie z Bartoszyc.

Następnie zmierzyli się rywale grupowi gospodarzy AZS UMK Toruń oraz Skorpion Rudka. Zawodnicy z Rudki grali szybko, ale niecierpliwie. Akademicy objęli prowadzenie 5:0. Rudka nie poddawała się, walczyła , jednak przewaga zdobyta w pierwszych minutach spotkania pozwoliła drużynie z Torunia zwyciężyć 25:21

Kolejna mecz to potyczka SMS-u Bartoszyce i Orlen Wisły II Płock. Markowy rywal zrobił na zawodnikach SMS-u piorunujące wrażenie, nie mogli złapać rytmu, a w obronie byli zupełnie bezradni. Po kilku pierwszych minutach Orlen prowadził 9:0 potem SMS przełamał, ale straty były już ogromne. Drużyna z Płocka pokazała już w pierwszym spotkaniu, że nie ma dla niej konkurencji, wygrywając 31:14.

Czwarte spotkanie turnieju rozegrali gospodarze ze Skorpionem Rudka. Ełczanie przeanalizowali wcześniejszy występ Rudki i przygotowali stosowną taktykę. Pierwsza połowa ujawniła niedociągnięcia w ełckiej obronie. Zawodnicy Skorpiona rzucali skutecznie, stwarzając wiele problemów ełckiemu bramkarzowi. Z upływem minut gospodarze zdobywali przewagę, kończąc spotkanie zwycięsko 24:21

Kolejny mecz rozegrali: Orlen Wisła II Płock i Czarni Olecko. Drużyna z Olecka pomimo zdobyciu bramki w pierwszych minutach nie była w stanie podjąć rywalizacji i przegrała 11:28. Zwycięstwo Płocka otworzyło drogę do gry o pierwsze miejsce w turnieju.

Ostatnią rywalizacją w grupach było spotkanie EKS „Szczypiorniak” oraz AZS UMK Toruń. Ełczanie bardzo chcieli zagrać w finale, jednak strata bramek na początku nie pozwoliła na zbliżenie się do akademików bliżej niż na trzy bramki. Spotkanie zakończyło się przegraną ełczan 19:23, wynik ten zakwalifikował do gry o 3 miejsce.

Mecz o poszczególne miejsca były zacięte, wymagały dodatkowego wysiłku. W krótkich odstępach czasu zawodnicy rozegrali po trzy mecze, liczyła się więc i kondycja. W najciekawszym spotkaniu gospodarze uporali się z SMS Bartoszyce i im przypadła 3 lokata. Turniej pewnie wygrali zawodnicy z Płocka, którzy w finale nie grali może tak finezyjnie, ale wyraźnie górowali nad Toruniem.

Wyniki turnieju

Eliminacje

Grupa I

SMS Bartoszyce – Czarni Olecko 14:12

Wisła Orlen II Plock – SMS Bartoszyce 31:14

Wisła Olrlen II Płock – Czarni Olecko 28:11

Tabela

1 Wisław Orlen II Płock 2 4 59:25

2 SMS Bartoszyce 2 2 28:43

3 Czarni Olecko 2 0 23:42

Grupa II

AZS UMK Toruń – Skorpion Rudka 25:21

EKS Szczypiorniak Ełk – Skorpion Rudka 24:21

EKS Szczypiorniak Elk – AZS UMK Toruń 19:23

Tabela

1 AZS UMK Toruń 2 4 48:40

2 EKS Szczypiorniak Ełk 2 2 43:44

3 Skorpion Rudka 2 0 42;49

Mecz o 5 miejsce:

Czarni Olecko – Skorpion Rudka 15:14
 

Mecz o 3 miejsce:

EKS „Szczypiorniak” – SMS Bartoszyce 14:12
 

Mecz o 1 miejsce:

AZS UMK Toruń – Wisła Orlen II Płock 9:16
 

Klasyfikacja końcowa:

1 Orlen II Płock (Puchar Prezesów DOM EŁCKI MORUSIEWICZ I  TER-BUD RYSZARD GÓRSKI )
2 AZS UMK Toruń
3 EKS „Szczypiorniak”
4 SMS Bartoszyce
5 Czarni Olecko
6 Skorpion Rudka
 

Nagrody indywidualne:
– statuetkę MVP Turnieju ufundowaną przez Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Ełku Michała Tyszkiewicza otrzymał zawodnik AZS UMK Toruń Paweł Laszkiewicz
– statuetkę dla najlepszego strzelca ufundowaną przez DOM EŁCKI Morusiewicz otrzymał zawodnik Orlen Wisła II Płock Antoni Żochowski
– statuetkę dla najlepszego bramkarza ufundowaną przez TER-BUD RYSZARD GÓRSKI otrzymał zawodnik Orlen Wisła II Płock Cezary Marciniak
– nagrodę Fair Play ufundowaną przez Black Shadows otrzymał zawodnik Skorpion Rudka Marcin Piekutowski.

Spotkania sędziowali: Piotr Mroziewski oraz Dariusz Dźwilewski.

Organizatorzy składają podziękowania osobom , instytucjom i firmom, które pomogły w organizacji imprezy. A są to:
DOM EŁCKI Morusiewicz, TER-BUD Ryszard Górski, Black Shadows, MP MOTO-PROFIT, Chmielewski ubezpieczenia i finanse, M-E-P Komputer, Zakłady Mięsne Animex w Ełku, Restauracja i Pub DOS PATOS, Fotograf Tomasz Jaszkowski, Agencja reklamy PIXEL,  Pawlukowski Czyszczenie, Miejski Zakład Komunikacji w Ełku oraz Toyota Ełk.

Podziękowania należą się także prowadzącym turniej, Tomaszowi Suchockiemu i Michałowi Tyszkiewiczowi oraz wolontariuszom ze Stowarzyszenia Wolontariatu Sportowego w Ełku.

Informacje przekazał nam Paweł Święcicki Ełcki Klub Sportowy „Szczypiorniak”

{AdmirorGallery}abr9{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x