Elblążanki powalczyły w Piotrkowie – Niewiele brakowało

Piłkarki ręczne EKS Start Elbląg wracają z Piotrkowa z pustymi rękami. W sobotnim (15 maja) meczu superligi przegrały z miejscową Piotrcovią 29:31 (14:16). Start mimo że wystąpił bez Joanny Wagi stoczył dobry mecz i znacznie wyżej notowane faworytki zdobyły punkty z dużym trudem. Gospodynie prowadziły przez większość meczu. W końcówce elblążanki doprowadziły do remisu, jednak ostatnie słowo należało do Piotrcovii.

MKS Piotcovia Piotrków Trybunalski – EKS Start Elbląg 31:29 (16:14)

EKS Start Elbląg: Magdalini Kepesidou Wioleta Pająk, Nikola Szczepanik-6, Barbara Chromańska-1, Alicja Pękala-4 Paulina Stapurewicz-2, Vanesa Agovic-7, Katarina Bojicic, Katarzyna Cygan-2, Joanna Gędłek-3, Milica Rancic-4

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Notowaliśmy remisy lub minimalne prowadzenie którejś ze stron. W 21 minucie Piotrcovia odskoczyła na 12:9, ale na krótko. Start wyrównał, jednak w końcówce tej części dał sobie rzucić dwie bramki. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zacięta walka rozgorzała na całej długości i szerokości boiska. W 45 minucie gospodynie znów uzyskały nieznaczną przewagę (24:21), ale w 53 minucie było już 27:27. Ostatnie fragmenty należały jednak do Piotrcovii. Wprawdzie w ostatniej minucie Start zdobył kontaktowa bramkę, jednak odpowiedź rywalek rozwiała wszelkie wątpliwości.. Po tym meczu Start nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.