Elblążanki zagraja o 7 miejsce – Zdecydowanie poniżej kreski

Przegrana rywalizacja o półfinał play off ekstraklasyz Politechniką Koszalińską wyraźnie zdołowała piłkarki ręczne Startu Elbląg, które zagrają na finiszu rozgrywek o miejsce siódme. W rewanżowym meczu strefy 5-8 pokonały wprawdzie u siebie KSS Kielce 35:31 (17:14), ale nie odrobiły strat z pierwszego spotkania, kiedy to uległy rywalko 26:33. W meczach o 7 miejsce przeciwniczkami elblążanek będą zawodniczki Piotrcovii.

Start Elbląg – KSS Kielce 35:31 (17:14)

Start Elbląg : Kordunowska, Miecznikowska — Szott 7, Pełka-Fedak 5, Cekała 3, Wolska 9, Domnik 2, Strzałkowska 2, Szymańska 6, Grudka, Wasak 1

Zaczęło się bardzo dobrze od prowadzenia Startu 3:0, a za chwilę 4:1. Wówczas odrobienie siedmiu bramek stawało się zupełnie realne. Kielczanki jednak szybko zgasiły entuzjazm kibiców z Elbląga. Skróciły dystans do jednej bramki w 18 minucie. Start grał falami. W końcówce pierwszej części po kilku efektownych akcjach znów zwiększył przewagę trzech oczek.

Gdy w 51 min różnica wzrosła do sześciu bramek awans do strefy 5-6 był już na wyciągnięcie ręki. Niestety zabrakło spokoju. Kilka niefortunnych zagrań zniweczyło wysiłek. Kielczanki bezlitośnie wykorzystały błędy. Gdy na trzy minuty przed końcem było 30:32, wiadomym stało się, że  strat z Kielc nie odrobimy. I tak niestety pęka nadmuchany balon. Miał być medal, a będzie co najwyżej siódme miejsce pod warunkiem pełnej mobilizacji, bo jak się okazuje w   strefie pocieszenia też się walczy.