Ełcki Klub „Szczypiorniak” dopiął swego – Brawa przy otwartej kurtynie

W minioną sobotę (24 marca) w hali sportowo-widowiskowej w Ełku odbył się turniej "EKS SZCZYPIORNIAK HANDBALL CUP 2012" o puchar Prezydenta Miasta Ełk. Impreza, mimo amatorskiego charakteru, otrzymała bardzo piękna oprawę. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Pan Tomasz Andrukiewicz, obecni byli również przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatu oraz sponsor główny Pan Ryszard Górski właściciel Firmy "TER-BUD". Imprezę poprowadził Michał Tyszkiewicz. Z grona sześciu drużyn najlepszy okazał się EKS Szczypiorniak, przełamując hegemonię rywali z Bartoszyc.

 

W pierwszej fazie zespoły rywalizowały w dwóch grupach

Grupa I

EKS „Szczypiorniak” – Granit Olecko 18 – 10

Warszawa – Granit Olecko 16 – 12

Warszawa – EKS „Szczypiorniak” 10 – 15

Tabela

1 EKS Szczypiorniak  2  4  33:10

2 Warszawa   2  2  26:27

3 Granit Olecko  2  0  22:34

Grupa II

SMS Bartoszyce – KS Dąbrowa Białostocka 10 – 10

SMS Bartoszyce – Gołdap 25 – 11

Gołdap – KS Dąbrowa Białostocka 16 – 27

Tabela

1 SMS Bartoszyce  2  3  35:21

2 KS Dąbrowa Białostocka  2  3  37:26

3 Gołdap  2  0  27:52

W wyniku rozgrywek grupowych wyłoniono drużyny, które grały o poszczególne miejsca na podium. Pierwszy raz, w turnieju organizowanym w Ełku, udało się grać drużynie EKS „Szczypiorniak” wystąpić w spotkaniu o pierwsze miejsce. W grupie II najwięcej punktów zdobyła drużyna SMS Bartoszyce.

Mecze finałowe

o 5 miejsce

Granit Olecko – Gołdap 26 – 16

o 3 miejsce
KS Dąbrowa Białostocka – Warszawa 18 – 15

o 1 miejsce

EKS „Szczypiorniak” –  SMS Bartoszyce 12 – 11

W meczu finałowym o zwycięstwo w turnieju nie zabrakło walki, na parkiecie polała się krew (zawodnik drużyny Bartoszyc w starciu z ełckim bramkarzem złamał nos). Drużyny szły łeb w łeb do ostatniej sekundy żadna nie mogła być pewna zwycięstwa, ale dzięki dobrej grze obronnej ełckiemu szczypiorniakowi udało się pierwszy raz w historii klubu zająć pierwsze miejsce. Radość zawodników po spotkaniu udzieliła się również kibicom, którzy licznie przybyli dopingować swoją drużynę.
Puchar przewodniczącego Rady Powiatu dla najlepszego zawodnika trafił do Krystiana Górskiego z ełckiego Szczypiorniaka, puchar przewodniczącego Rady Miasta dla najlepszego bramkarza przypadł Przemysławowi Zdankiewicz z KS Dąbrowa Białostocka, puchar Radnego Miejskiego Bogusława Wisowatego dla najlepszego strzelca otrzymał zawodnik Gołdapi Tomasz Szyszkowski który rzucił 18 bramek i nagrodę fair play prezesa firmy Ter – Bud – Ryszarda Górskiego otrzymał bramkarz ełckiej drużyny Paweł Święcicki.

Najlepszymi zawodnikami drużyn zostali Piotr Sadowski z Granit Olecko, Tomasz Tolarski z Gołdapi, Mariusz Iwanowicz z SMS Bartoszyce, Mariusz Kuc z KS Dąbrowa Białostocka Przemysław Grzesiuk z Warszawy i Artur Bućko z EKS Szczypiorniak.

Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują Panu Prezydentowi, włodarzom miasta i powiatu ełckiego, Michałowi Tyszkiewicz oraz naszym sponsorom, bez których turniej nie byłby takim wydarzeniem
Serdeczne podziękowania należą się sponsorom głównym: Firmie Budowlanej „TER-BUD”, sieci sklepów „Imperium” oraz sieci sklepów „M-E-P KOMPUTRER”, a także innym firmom:  Restauracji „DOS PATOS”, sklepowi budowlanemu „SABO”, „Centrali Materiałów Budowlanych”, firmie „DOM EŁCKI”, sklepowi sportowemu „ACTIVE SPORT TEAM”, centrum ubezpieczeń „SECURUS”, „Eksluzywnemu SPA samochodowemu” w Oraczach k. Ełku, firmie reklamowej „PIXEL”, hurtowni ogumienia i akumulatorów „PointS” przy ul. Suwalskiej, szkole języków obcych, „Speaker School of English”, ełckiemu centrum pokryć dachowych „PRODACH Ełk”

My natomiast gratulujemy Ełckiemu Klubowi Sportowemu „Szczypiorniak” za piękna inicjatywę i propagowanie piłki ręcznej w swoim środowisku i regionie.

{gallery}elcki26{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x