Falstart Warmii w Uranii – Niespodzianka w fatalnym stylu

W premierowym spotkaniu nowego sezonu przed własna publicznością Warmia AndersGroup Społem Olsztyn przegrała z Chrobrym Głogów 21:27 (9:11).  Inaczej wyobrażaliśmy sobie inaugurację. Niestety olsztynianie wypadli poniżej oczekiwań i tym spotkaniu ustępowali rywalom głównie pod względem szybkości i organizacji gry. A reszta to pochodna tych elementów. Po dwóch kolejkach nadal jesteśmy bez punktu

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Chrobry Głogów 21:27 (9:11)

Warmia: Kotliński, Sokołowski oraz Ćwikliński-2, Jankowski-2, Gujski-3, Bartczak-3, Rumniak-6, Krawczyk-1, Malewski-1, Moszczyński-3, Swat.

Chrobry: Stachera, Zapora oraz Piętak-2, Różański-1, Bednarek-3, Żak-3, Świtała-2, Suchocki-1, Kuta-3, Frączczak-3, Fogler-2, Płaczek-2, Ścigaj-5

Najlepsi zawodnicy meczu:

Sebastian Rumniak (Warmia)

Robert Stachera (Chrobry)

Początek spotkania bardzo nerwowy z obu stron, drużyny dobrze spisywały się w defensywie, świetnie bronili bramkarze. Olsztynianie prowadzili w 20 minucie 6:5 i niestety od tego momentu inicjatywę przejęli rywale, Byli szybsi, dokładniejsi, mieli opracowane schematy gry. To przyniosło im dwubramkowe prowadzenie po 30 minutach.

Po przerwie spodziewaliśmy się zrywu Warmiaków, a stało się akurat odwrotnie. To Chrobry wykorzystał swoją szansę, powiększył dystans i…uspokoił grę. Gospodarze nie mogli się przebić przez dobrze zorganizowaną obronę przeciwników, ale dostali jeszcze podarunek od losu. Przez kilka minut goście grali w osłabieniu, nawet potrójnym. Owszem odrobiliśmy dwie bramki, ale to było za mało. Później zresztą Chrobry znów opanował sytuację i kontrolował przebieg wydarzeń. Wygrał w pełni zasłużenie.

MMTS Kwidzyn – KS Azoty-Puławy 22:24 (11:12)

MKS Nielba Wągrowiec – KS VIVE Targi Kielce 28:35 (14:13)

MKS Zagłębie Lubin – MSPR Siódemka Miedź Legnica 27:31 (13:16)

SPR Stal Mielec – NMC POWEN Zabrze 31:30 (15:14)

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn – SPR Chrobry Głogów 21:27 (9:11)

PBS Jurand Ciechanów – Orlen Wisła Płock 25:36 (9:17)

1.KS VIVE Targi Kielce  2  2  0  0  68:47   4

2.Orlen Wisła Płock  2  2  0  0  68:51  4