Fantastyczny finisz Startu – Chrzowianki patrzyły z niedowierzaniem…

Po sensacyjnym zwycięstwie w Koszalinie nad Politechniką szczypiornistki elbląskiego Startu udowodniły, że na finiszu części zasadniczej superligi „złapały” formę. Po niezwykle emocjonujacym meczu pokonały na własnym boisku Ruch Chorzów 26:20 (9:12). Wprawdzie końcówce nie towarzyszyły wielkie dramaty, ale mało kto przypuszczał, że po pierwszej – przegranej części spotkanie ułoży się tak znakomicie. Po przerwie elblążanki zagrały prawdziwy koncert. Świetna organizacja w grze obronnej i duża skuteczność w ataku zupełnie rozbiły rywalki, które z niedowierzaniem patrzyły jak zmieniają się cyferki na tablicy wyników. Być może to zwycięstwo utoruje na drogę do ósemki.

Start Elbląg – Ruch Chorzów 26:20 (9:12)

Start Elbląg: Agnieszka Kordunowska, Ewelina Kędzierska,  oraz Anna Frąckiewicz-0, Agnieszka Szlija-2, Anna Szott-1,  Iveta Matouskova, Hanna Sądej-0, Katarzyna Cekała-8, Agnieszka Wolska-4, Wioleta Janaczek-5, Monika Aleksandrowicz-0, Paulina Wasak-6, Adrianna Konefał-0, Agata Szulc-0 Trener: Grzegorz Gościński

{gallery}ruch12{/gallery}

Pierwsza część zdecydowanie należała do chorzowianek, które po wyrównanym początku przejęły inicjatywę i osiągnęły znaczącą przewagę. Dochodziła ona do pięciu bramek i kibice spodziewali się najgorszego. Na szczęście przebudzenie nastąpiło jeszcze przed przerwą. Start zmniejszył dystans, ale przede wszystkim zaczął grać znacznie lepiej w defensywie.

Nikt się jednak nie spodziewał tak doskonałej postawy elblążanek w drugiej połowie. Chwilami chorzowianki były bezradne. Przez dziesięć minut nie mogły zdobyć bramki. a prawie  każda akcja ofensywna Startu kończyła się celnym trafieniem. Sytuacja się odwróciła i na kilka minut przed końcem zespół gospodarzy uzyskał przewagę gwarantująca sukces. Cieszą nie tylko niezwykle cenne punkty, ale możliwości jakie zaprezentował zespół. Z taką grą można stawiać czoła najlepszym.