Fatalna końcówka Warmii – Za błędy trzeba słono płacić

Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn przegrali arcyważny mecz w Głogowie z Chrobrym 26:27 (14:13), mając w pewnym momencie przeciwnika na widelcu. Prowadząc 21:17 podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego roztrwonili przewagę. Potem mieli jeszcze jedną  szansę (25:23), jednak fatalnie rozegrali końcówkę. Takie błędy można wybaczyć żółtodziobom, a nie rutyniarzom z wieloletnim stażem ligowym. Ta porażka może drogo kosztować.

Chrobry Głogów – Warmia AndersGroup Społem Olsztyn 27:26 (13:14)

Chrobry: Stachera, Zapora – Piętak 5, Różański , Bednarek 6, Mochocki 1, Świtała 2, Łucak 1, Frąszczak 2, Płaczek, Olęcki 1, Wysokiński 1, Ścigaj 8.

Warmia: Sokołowski, Boniecki – Ćwikliński 1, Moszczyński 2, Jankowski 4, Gujski, Molenda, Garbacewicz 1, Kopyciński, Bartczak 7, Rumniak 3, Nowak 4, Krawczyk 1, Malewski 3

Ropoczęło sie fatalnie od prowadzenia gospodarzy 4:1, ale olsztynianie szybko złapali właściwy rytm i szybko odrobili straty. W pierwszej części doskonale grali Mateusz Jankowski i Marcin Malewski. Ono głównie zdobywali bramki, trzeba przyznać, bardzo efektowne. Z drugiej strony nękał nas Maciej Ścigaj perfekcyjnie wykonujący rzuty karne. Przy stanie 13:13 w ostatniej minucie piękna akcja Warmii i rzut Tomasza Garbacewicza dała nam minimalną przewagę.

Początek drugiej części był udany. W 41 minucie nasz dystans nad rywalem wzrósł do czterech bramek i…zaczęło się. Zamiast spokoju i konsekwentnej gry do pewnego rzutu olsztynianie wielokrotnie ryzykowali i można powiedzieć podali rękę gospodarzom. Ci oczywiście z okazji skorzystali, choć wydawało się, że przy stanie 25:23 goście opanują sytuację i nie popełnią poprzednich błędów. Niestety końcówkę rozegrali fatalnie i oba punkty zostawili w Głogowie. Trzeba przyznać. Na własne życzenie.

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb.- KS VIVE Targi Kielce  27:38 (19:20)

MKS Nielba Wągrowiec – MKS Zagłębie Lubin  29:28 (14:10)

KS AZS AWF Gorzów Wlkp.- Orlen Wisła Płock 25:40 (13:20)

SPR Chrobry Głogów – Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 27:26 (13:14)

KS Azoty-Puławy – SPR BRW Stal Mielec 28:27(11:12)

MMTS Kwidzyn – MSPR Reflex Miedź Legnica 30:23 (13:10)

1.KS VIVE Targi Kielce  19    19   0   0   693:489  38

2.Orlen Wisła Płock  19   18   0   1   613:474   36