Faworyt z Brodnicy totalnie zaskoczony – Niesamowity finisz Jezioraka i sensacja gotowa

O dużą niespodziankę postarali się piłkarze ręczni II-ligowego Jezioraka Iława, którzy w czwartek (22 października) wieczorem pokonali znacznie wyżej notowana drużynę MKS Brodnica 28:27 (7:14). Scenariusz tego meczu był niecodzienny. Po pierwszej połowie wydawało się, że goście panują nad sytuacja i odniosą pewne zwycięstwo. Nie docenili ambicji i determinacji zawodników Jezioraka, którzy w ostatnim kwadransie zupełnie zaskoczyli rywali i rzutem na taśmę zainkasowali komplet punktów.

ITS Jeziorak Iława – MKS Brodnica 28:27 (7:14)

ITS Jeziorak Iława: Marcin Prorok, Michał Pająk, Grzegorz Dudek, Maciej Malinowski-4, Damian Przysowa, Kornel Bonczkowski, Mateusz Trautsolt-6, Grzegorz Baliński-1, Grzegorz Giżyński, Patryk Dembowski-1, Patryk Licznerski-4, Dominik Rogala, Jan Dembowski-4, Jakub Minder, Jan Piekarski-1, Adam Dulny-7.

Zdecydowanym faworytem meczu byli goście, którzy zawsze plasowali się w czołówce II ligi. Dorobek iławian był do tej pory mizerny – jeden punkt zdobyty w premierze. Przebieg pierwszej części spotkania zdawał się potwierdzać wcześniejsze prognozy. Wprawdzie do 13 minuty mecz był bardzo wyrównany (5:5), ale od tego momentu zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy z Brodnicy. Wykorzystywali błędy Jezioraka i po 30 minutach prowadzili 14:7. Była to potężna zaliczka i wydawało się, że losy spotkania są przesądzone.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał późniejszych emocji. Rywale utrzymywali dystans, wydawało się, że bezpiecznie zmierzają do mety. W sporcie trzeba walczyć do końca i iławianie to udowodnili. Zerwali się do ataku i ze stanu 16:22 w 43 min. doprowadzili do wyniku 23:25 już w 46 min. Złapali więc kontakt i zdwoili wysiłki. W 57 minucie był już remis 26:26, a dwie kolejne bramki zdobyte przez świetnie dysponowanego Mateusza Trautsolta dały w 60 min. przewagę gospodarzom 28:26. Przeciwnikom udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Wielka brawa dla Jezioraka, który udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych.

1 KPR Blejkan Gryfino 3 9 101:69

2 KS Szczypiorniak Olsztyn 3 9 93:74

3 MKS Brodnica 4 6 131:129

4 ITS Jeziorak Iława 3 4 79:86

5 MKS Handball Czersk 2 3 73:67

6 MKS Sambor Latocha – Agropom Tczew 2 3 48:51

7 KS AZS UKW Bydgoszcz 3 3 97:121

8 UKS Jedynka Kodo Morąg 3 2 80:84