Final Four w Płocku – Warmia postawiła się Vive

Jak można było się spodziewać w niedzielnym ścisłym finale Pucharu Polski piłkarzy ręcznych zmierza się dwie zdecydowanie najlepsze siódemki kraju: Wisła Płock i Vive Kielce. Płocczanie, pełniący role gospodarzy, wyraźnie pokonali Miedź Legnica 31:15 (10:6), natomiast w drugim półfinale olsztyńska Warmia stawiła zacięty opór niepokonanym w lidze kielczanom, przegrywając nieznacznie 28:32(15:17). I był to mecz, który ujawnił spore możliwości olsztynian, którzy jutro zagrają o trzecie miejsce z Miedzią.

Warmia A.G.S. Olsztyn – Vive Targi Kielce 28:32 (15:17)

Warmia A.G.S.: W.Boniecki, S.Sokołowski – M.Bartczak, M.Kopyciński, M.Malewski(3), P.Ćwikliński(4, 3k), M.Jankowski(5), M.Gujski(3), D.Moszczyński(4), S.Rumniak(5), M.Nowak(4), M.Krawczyk, T.Garbacewicz

Vive Targi: M.Cleverly – W.Nat(4), P.Kuchczyński(5), M.Dzomba(3, 2k), R.Stojković(5, 1k), P.Grabarczyk, D.Żółtak, T.Rosiński(4), H.Knudsen(1), M.Jurasik(5), P.Podsiadło, M.Zaremba(3), U.Zorman(2)

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Warmii został wybrany Mateusz Jankowski. Trenerzy Warmii w drużynie Vive Targi wyróżnili Marcusa Cleverlego.

Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem swą postawa sprawili miłą niespodziankę. O ich porażce zadecydowały fragmenty gry pod koniec pierwszej i na początku drugiej części kiedy kielczanie odskoczyli na kilka bramek i te przewagę utrzymali do końca. Tymczasem po kwadransie I  połowy gry dość nieoczekiwane, jednobramkowe prowadzenie osiągnęli olsztynianie – 8:7. I do 28 minuty trwała „wymiana ciosów” – bramka za bramkę. Tuż przed przerwą za uderzenie łokciem  czerwoną kartkę otrzymał prawoskrzydłowy Vive Targów Kielce – Patryk Kuchczyński.

Po zmianie stron ekipa Bogdana Wenty z zimną krwią wykorzystała  błędy zawodników Warmii, uzyskując bezpieczną przewagę – 28:22 (49′). Kiedy wydawało się, że wszystko jest jużrozstrzygnięte, na zryw zdecydowali się szczypiorniści z Olsztyna. Przewaga Vive stopniała do ledwie dwóch trafień 29:27 (55′), jednak decydujące minuty pojedynku lepiej rozegrali mistrzowie Polski i to oni w niedzielnym finale zagrają o trzeci z rzędu, a ósmy w historii Puchar Polski.

Mimo wszystko olsztynianie zebrali wiele braw od publiczności, która ich w tym meczu dopingowała. Po zakończeniu potyczki tez spotkali się ze słowami uznania za postawę w sobotnim meczu.

W takiej formie Warmia jest oczywiście faworytem spotkania o trzecie miejsce z Miedzią Legnica.