Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski – Warmia kontra Szczypiorniak (z podtekstami)

Fot. Anna Kajat
W środę (20 października) o godz. 18.30 w sali V LO (ul Krasickiego) w Olsztynie odbędzie się mecz finałowy Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce ręcznej, w którym zmierzą się zespoły Warmii Energa (I liga centralna) i KS Szczypiorniak (I liga grupa A). Zdecydowanym faworytem są podopieczni Jarosława Knopika, którzy ostatnio dość wyraźnie wygrywali z lokalnym rywalem, ale akurat w tym meczu można liczyć na emocje. Dystans między tymi zespołami jakby maleje.

Czy jednak na tyle było mogło dojść do sensacji? Drużynę Szczypiorniaka wzmocniło kilku wychowanków, którzy jakiś czas występowali w Warmii m. in. Piotr Dzido, Wojciech Golks, Jakub Pikura i Radosław Dzieniszewski. Kilku innych trenowało w najsilniejszym klubie olsztyńskim i zapewne i był to, na pierwszy rzut oka, korzystny układ. Cieszyliśmy się wówczas, że doszło do współpracy obu sekcji, która mogła zaowocować stworzeniem racjonalnego systemu funkcjonowania tej dyscypliny w mieście, w którym oba kluby znają swoje miejsce, a zawodnicy wychowani w Olsztynie mogą właśnie tu w naturalny sposób podnosić swoje umiejętności. Tymczasem ostatnio jakby coś zazgrzytało. Świadczy o tym nie tylko powrót wspomnianych zawodników do macierzystego klubu, ale także sprawa Michała Safiejko, mistrza Polski juniorów, jednego z najlepszych zawodników finału, który z trudem „łapie się” na ławkę meczową Warmii, ale na boisku go nie widzimy. Jego koledzy z drużyny mistrzowskiej: Jakub Ałaj, Igor Graczyk, Robert Targoński, Filip Lewalski: grają w superlidze i I lidze centralnej, a on szansy nie dostaje, może zobaczymy go jutro.

I te okoliczności mogą sprawić, że zespół teoretycznie słabszy występujący w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski w roli chłopca do bicia postawi się i zagra przeciw Warmii na maksymalnej ambicji, a to piłce ręcznej ogromny atut.

Mimo wszystko znacznie więcej argumentów przemawia za faworytem. Ostatnio w lidze Warmii się nie wiedzie. Dwa przegrane spotkania odcięły drużynę od czołówki i spotkanie pucharowe jest okazją do rehabilitacji, tym bardziej, że zdobywca trofeum w województwie będzie miał szanse spotkać się z tuzami polskiego szczypiorniaka.

n

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Piłka ręczna sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x