Forma Startu coraz bardziej przeraża – Pikowanie w czeluść

Zagłębie Lubin prezentowało się ostatnio słabo, przegrało nawet z Piotrcovią, z którą Start kilka tygodni temu rozprawił się na wyjeździe. Ale to był inny Start…Elblążanki grają ostatnio fatalnie i nawet będące w dołku lubinianki nie miały najmniejszych kłopotów ze zdobyciem punktów w hali Centrum Sportu i Biznesu. Ich zwycięstwo 31:18 (17:9) to jak na standardy w superlidze prawdziwy pogrom i kolejny cios. Jeszcze kilka tygodni temu byliśmy pewni awansu do ósemki, teraz nie wiadomo czy w ogóle utrzymamy się w ekstraklasie, tym bardziej, że układ gier jest niekorzystny

Start Elbląg – Zagłębie Lubin 18:31 (9:17)

Start Elbląg: Agnieszka Kordunowska, Ewelina Kędzierska, Ekaterina Dzhukeva oraz Zuzanna Pesel-0, Iveta, Matouskowa-1, Magdalena Białoszewska-0, Katarzyna Cekała-5 , Agnieszka Wolska-2 , Wioleta Janaczek-0, Aleksandra Jędrzejczyk-2, Edyta Szymańska-1, Adrianna Konefał-0, Sylwia Klonowska-1, Marta Karwecka-5, Marta Woronko-1,Agnieszka Jałoszewska-0 Trener: Justyna Stelina

Kibice znów przeżyli ogromne rozczarowanie. Zagłębie to prawdzie klasowy zespół, ale ostatnie potknięcia lubinianek świadczyły o ich kiepskiej dyspozycji, można więc było liczyć na jakąś zdobycz. Nadzieje trwały do 19 minuty, kiedy notowaliśmy ostatni w tym spotkaniu remis 8:8. Potem przez 10 minut elblążanki nie rzuciły bramki. Drugi kryzys dopadł je po przerwie, kiedy rywalki poprawiły rezultat na 21:9 i oczywiście to był koniec. Ostatnie minuty można traktować jako towarzyską potyczkę, bo tu już nic nie mogło się zmienić.