Gimnazjalistki z Reszla z kompletem zwycięstw – Walka o każdy punkt i bramkę

Wojewódzki Finał Mistrzostw Województwa W-M Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych odbył się 27 maja w Hali Sportowej im. „Orłów Górskiego” w Reszlu. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny, które zwycięsko przebrnęły przez eliminacje powiatowe, rejonowe, regionalne i półfinał wojewódzki. Bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki miejscowego Gimnazjum nr 1 w Reszlu.

Organizatorem zawodów był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, a gospodarzem turnieju Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Reszlu. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Finał miał bardzo uroczystą oprawę. W oficjalnym otwarciu i zamknięciu uczestniczyli: burmistrz Reszla Marek Janiszewski, dyrektor Gimnazjum w Reszlu Edward Szmul i przewodniczący W-M SZS w Olsztynie Wacław Wasiela.

Reszelskie gimnazjalistki zdobyły mistrzostwo w pięknym stylu, zdobywając komplet punktów. O kolejne lokaty rozgorzała walka. Ostatecznie srebro wywalczyła dziewczęta z Mrągowa, a brąz z Elbląga. Dzielnie spisywała się drużyna z Gimnazjum w Rozogach, która niespodziewanie awansowała do finału, a tu też walczyła z determinacją.

Kolejność gier:

– G. Rozogi – G.1 Reszel – 9:16

– G.4 Mrągowo – G. 1 Elbląg – 9:9

– G.1 Elbląg – G. Rozogi – 9:9

– G.1 Reszel – G.4 Mrągowo – 11:8

– G. 1 Elbląg – G. 1 Reszel – 8:11

– G. Rozogi – G.4 Mrągowo – 8:16

Tabela

1 Gimnazjum nr 1 Reszel 3 6 35:24

2 Gimnazjum nr 4 Mrągowo 3 3 33:28

3 Gimnazjum nr 1 Elbląg 3 2 25:26

4 Gimnazjum Rozogi 3 1 26:41

Wszystkie drużyny nagrodzono dyplomami, medalami i pucharami ufundowanymi przez W-M Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie i Burmistrza Reszla.

Gimnazjum nr 1 w Reszlu reprezentowały: Daria Świętochowska, Anna Staniszewska, Weronika Fenik, Kornelia Małecka, Agata Pikulska, Wiktoria Wasilewska, Paulina Siwik, Katarzyna Duszak, Jowita Sańko, Melania Bykowska, Adrianna Labarzewska, Laura Kalecińska, Wioletta Pająk, Alicja Czepułkowska. Trener: Urszula Bogdańska

{AdmirorGallery}orlik341{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Mrągowo Piłka ręczna Reszel rozogi

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x