Gorzka inauguracja Warmii Energa – Przestój po przerwie kosztował drogo

Nie tak wyobrażali sobie inaugurację rozgrywek w I lisze centralnej piłki ręcznej kibice Warmii Energa. Olsztynianie rozgrywający w tym sezonie mecze mistrzowskie w Biskupcu w premierze przegrali w sobotę (18 września) z MKS Padwa Zamość 21:23 (11:10). O porażce zadecydował przestój w grze na początku drugiej polowy kiedy rywale odjechali nam na trzy trafienia i przewagę, mimo ogromnych wysiłków gospodarzy, utrzymali do końca.

Warmia Energa Olsztyn – MKS Padwa Zamość 21:23 (11:10)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Krystian Matusiak, Damian Didyk-3, Adrian Chełmiński-5, Michał Klapka-3, Adrian Gruszczyński-2, Marcin Malewski-2, Dawid Reichel-2, Mateusz Kopyciński-1, Marcin Laskowski-1, Łukasz Orlich-1, Jakub Zemełka-1, Michał Sokorski, Dominik Stępień.

Już początek meczu wskazywał, że będzie to ciężki orzech do zgryzienia. Goście wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i bojowo nastawieni. Po 8 minutach było 4:1 dla Padwy. Warmia nie potrafiła sobie poradzić z obroną rywali, akcje i rzuty cechowała duża nerwowość. Na szczęście gospodarze dość szybko doszli do siebie. Zaczęli gonić rywali i w 17 minucie po raz pierwszy objęli prowadzenie 7:6. Do końca tej części gry utrzymywali minimalny dystans.

Tuż po przerwie goście wykorzystali zawahanie warmiaków i w krótkim odstępie czasu zdobyli cztery bramki. Te trzy minuty zadecydowały o końcowym rezultacie. Padwa grała rozsądnie, Warmia musiała ryzykować. W 40 minucie było 16:14 dla gości, ale już w 43 min. 19:14. Olsztynianie jeszcze raz zbliżyli się na krótki dystans w 49 minucie (18:20), ale rywale nie pozwolili na więcej. Grali spokojnie dojrzale i dotrwali do końca. Zresztą w ostatnich minutach mieli bezpieczną przewagę.

Nie da się ukryć, że zwycięstwo Padwy było w pełni zasłużone. My musimy wyciągnąć z tej lekcji wnioski. Liga jest mocna, rywale wymagający i mitu przestojów kosztują drogo.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 19:23 ( 9:14 )

MKS Wieluń Śląsk Wrocław 31:25 ( 17:11 )

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec- SPR GKS Autoinwest Żukowo 34:35 ( 17:21 )

KS AZS-AWF Biała Podlaska – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 32:27 ( 15:10 )

MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica – MKS Nielba Wągrowiec 33:27 ( 13:13 )

Budnex Stal Gorzów – KPR Legionowo 22:29 ( 11:17 )

OKPR Warmia Energa Olsztyn – MKS Padwa Zamość 21:23 ( 11:10 )

1. KPR Legionowo 1 3 29:22