Grad bramek w Wąbrzeźnie – Orlik Reszel z bagażem błędów

Szczypiornistki Orlika Reszel nadal bez zwycięstwa w II lisze seniorek. Tym razem przegrały w Wąbrzeźnie z Vambresią Worwo 35:44 (19:23). Z taką liczba popełnionych błędów trudno marzyć o korzystnym wyniku. Vambresia zdobywała bramki przede wszystkim z kontrataków po przechwytach piłki. Do przerwy w reszelskim zespole grały seniorki stąd bardziej wyrównana walka, ale słabsza postawa w bramce Perłowskiej. Po zmianie stron na boisko weszły juniorki i rywalki zwiększyły przewagę, mimo dużo lepszej gry bramkarki Orlika.

Vambresia Worwo Wąbrzeźno – Orlik Reszel 44:35 (23:19)

Orlik Reszel: Aleksandra Perłowska oraz Magdalena Stachelek-6, Małgorzata Dygant-7, Paula Kamińska-4, Karolina Juchniewicz-7, Paulina Siłkowska-1, Agnieszka Wojciechowska-4, Joanna Olszewska-1, Aleksandra Pyrczak-5, Dominika Piskosz-0, Aleksandra Rakieć-0.

Orlik wystąpił bez trzech czołowych zawodniczek: Magdy Subocz, Katarzynt Fenik i Anity Jeziorek, co oczywiście odbiło się na poziomie gry. Nie usprawiedliwia to tak dużej liczby błędów, które ułatwiły zadanie przeciwniczkom. Straty przy rozegraniu były wodą na młyn dla zespołu z Wąbrzeźna, który mając szybkie zawodniczki większość bramek zdobywał z kpntrataków. Reszelanki w ofensywie radziły sobie nie najgorzej, ale to nie wystarczyło.

Po przerwie grały mniej doświadczone zawodniczki Reszla, bowiem II liga jest przede wszystkim poligonem doświadczalnym przed rywalizacją o Mistrzostwo Polski juniorek.

MTS Giżycko – Vistal Łączpol II Gdynia 32:31

Vambresia Worwo Wąbrzeźno – Orlik Reszel 44:35

MTS Kwidzyn – Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie 45:24

1 MTS Kwidzyn  3 104:73

2 MTS Giżycko  3  98:84

3 Vambresia Wąbrzeźno  3  6 117:107

4 Vistal Łączpol II Gdynia  3  2 91:91

5 Orlik Reszel  3  0 111:145