Grudziądz bez szans – Prawie jak na sparingu

Piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn pomyślnie zakończyli stary rok. W ostatnim spotkaniu przed dłuższą przerwą w rozgrywkach II ligi pokonali MKS Grudziądz 35:26 (18:14). Przewaga gospodarzy wyraźna, choć w pierwszej części było kilka momentów dekoncentracji i rywale zmniejszali dystans. Ale różnica w umiejętnościach i przygotowaniu fizycznym była zbyt duża by drżeć o wynik.

AZS UWM Olsztyn: Mateusz Gawryś oraz Piotr Pstrągowski-1, Patryk Terlecki-4, Maciej Rugień-0, Adrian Wojciechowski-7, Adam Ziarnicki-3, Łukasz Olszewski-2, Kamil Rykowski-2, Tomasz Łazicki-3, Patryk Biliński-1, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-0, Radosław Dzieniszewski-11, Michał Osiński-1

Akademicy nadal przeżywają kłopoty kadrowe, znów wystąpili bez kilku czołowych graczy, m. in. bramkarza Piotra Uścińskiego. Mateusz Gawryś był więc osamotniony, ale bronił doskonale. Odbił wiele piłek, po których była okazja do kontrataków. I z takich akcji olsztynianie zdobyli wiele bramek.

W drugiej części AZS wyraźnie przeważał, trener Karol Adamowicz przy bezpiecznym wyniku skorzystał z usług wszystkich zawodników. Na pewno będzie to procentować w przyszłości. Najważniejsze, że zespół łatwo radzi sobie z teoretycznie słabszymi rywalami, a wbrew pozorom nie są to spotkania łatwe, wymagają koncentracji.

Przy dość wyrównanym składzie olsztynianie mają realne szanse ukończyć rozgrywki na wysokiej pozycji. Pod warunkiem, że właściwie wykorzystają przerwę w rozgrywkach.