Heniek broni, Robert rzuca i sa dwa punkty – Superhorror!

W 58 minucie piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg prowadzili 25:24, ale goście z Zielonej Góry wykonywali rzut karny. Henryk Rycharski wspaniale obronił, tak jak trzy poprzednie. Goście jednak wyrównali w następnej akcji i zanosiło się na podział punktów. Ostatni atak przeprowadzali gospodarze. Para zegara dobiegała końca, brakowało jeszcze dwóch sekund, kiedy Robert Długosz celnie trafił do siatki. I była to jedyna bramka tego zawodnika w spotkanie z AZS-em  Zielona Góra. Zwycięstwo elblążan 26:25(14:16).

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-6, Mirosław Ośko-4, Michał Gryz-1, Maciej Dawidowski-6, Robert Długosz-1, Tomasz Kwiatkowski-1, Tomasz Maluchnik-2, Jakub Fonferek-2, Grzegorz Szczepański-3, Piotr Sadowski-0, Maciej Wasilenko-0, Tomasz Janowicz-0

W tej chwili najważniejsze są zwycięstwa i zdobyte punkty, a to elblążanie w niedzielę osiągnęli. Mecz był niezwykle trudny i nerwowy. Cały czas trzeba pamiętać, że zespół gra pod dużą presją. Po tak fatalnym starcie w rozgrywkach każde następne spotkaniem jest meczem o wszystko.

Elblążanie w 30 minucie stracili czołowego zawodnika Tomasza Kwiatkowskiego. Egzekwował rzut wolny i zdaniem sędziów, celowo trafił piłka w twarz zawodnika AZS-u. Otrzymał czerwoną kartkę osłabiając i tak przetrzebioną kontuzjami  drużynę. Odtworzenie zapisu video i analiza tej sytuacji wyjaśniły, że piłka trafiła najpierw w rękę zawodnika, a potem w twarz, dlatego decyzja była zbyt pochopna.

Ale stało się to dopiero po zakończeniu spotkania. Grać trzeba było bez czołowego gracza i mimo to w drugiej części gospodarze uzyskali przewagę. W 50 minucie prowadzili 24:21, w 52 min 25:22.  Nerwy jednak dały znać o sobie. Końcówkę pełna spięć i dramatów opisaliśmy na początku.

Elblążanie odbili się od dna, ale do komfortu jeszcze daleko.