Horror w superlidze – Warmia pokazała charakter

Można mieć wiele zastrzeżeń, ale zwycięzców się przecież nie sądzi. Jedno jest pewne. Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem wykazali ogromną determinacje i wyszli z nie lada opresji. Dzięki wspaniałej końcówce pokonali na własnym boisku odwiecznego rywala – MMTS Kwidzyn 32:31(18:17). Było to niezwykle zacięte spotkanie, które w ostatnich minutach przerodziło się w sportowy horror.

Przez pierwszą część nieznacznie prowadzili gospodarze, ale wiadomo było, że wszystko rozstrzygnie się po przerwie. A w tej części lepiej spisywali się goście, którzy w 50 minucie osiągnęli przewagę czterech bramek i wydawało się że nie zmarnują takiej szansy, tym bardziej, że olsztynianie nie sprawiali najlepszego wrażenia. A jednak ostatnie pięć minut w ich wykonaniu było piorunujące. Niezwykła ambicja połączona z koncentracją wytrąciła z rytmu zawodników z Kwidzyna. Przez pięć minut goście  nie zdobyli bramki, a Warmia zmniejszyła dystans do dwóch oczek. W 58 minucie był remis 31:31. Decydujący cios padł w ostatnich sekundach. Zwycięstwo w takich okolicznościach smakuje szczególnie. Wreszcie olsztynianie przełamali serie remisów, Zdobyli dwa bezcenne punkty z rywalem, z którym nieczęsto wygrywają.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn- MMTS Kwidzyn 32:31 (18:17)

Najwięcej bramek: dla Warmii – Michał Bartczak i Mateusz Jankowski – po 7, Michał Nowak i Sebastian Rumniak – po 6; dla MMTS – Robert Orzechowski 7, Przemysław Rosiak 5.

Wyniki VI kolejki

.KS VIVE Targi Kielce – KS Azoty-Puławy 27:23 (15:10)

.MKS Zagłębie Lubin – ]KS AZS AWF Gorzów Wlkp. 39:34 (19:15)

.MKS Nielba Wągrowiec – MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:29 (17:13)

.Orlen Wisła Płock – SPR Chrobry Głogów 38:27 (18:13)

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn – MMTS Kwidzyn  32:31 (18:17)

SPR BRW Stal Mielec – MSPR Reflex Miedź Legnica  27:26 (19:13)

Warmia AndersGroup Społem – reprezentacja Bahrajnu 28:27

W towarzyskim meczu rozegranym w tygodniu olslztyńska Warmia AndersGroup Społem osłabiona brakiem kilku kontuzjowanych zawodników pokonała reprezentacje Bahrajnu (przebywa w Olsztynie na zgrupowaniu szkoleniowym) 28:27