II liga w nowym kształcie – Coraz więcej chętnych, oby dotrwali

Najbliższy sezon II ligi piłkarzy ręcznych będzie przebiegał w innej formule niż dotychczas. Zgłosiło się wiele nowych zespołów, w sumie uzbierało się 17 uczestników i organizatorzy postanowili przeprowadzić rozgrywki w dwóch grupach. Zwieńczeniem będą finały z udziałem czterech najlepszych drużyn (po dwie z każdej grupy) i one wyłonią nowego pierwszoligowca.

Oto podział na grupy

Grupa A: SPR Pomezania Malbork, UKS Szczypiorniak Olsztyn, AZS UW-M Olsztyn, MKS Grudziądz, LKS Kęsowo, AZS UMK Toruń, UKS ALFA99 Strzelno, AZS UKW Bydgoszcz, LKS Korona Koronowo.

Grupa B: KS Energetyk Gryfino, KSPR Gwardia Koszalin, KS Tytani Wejherowo, GKS Żukowo, Politechnika Gdańsk, Sambor Tczew, Sokół Gdańsk, Kar-Do Spójnia Gdynia.

 W jakich składach wystąpią poszczególne zespoły, jeszcze do końca niw wiemy, dlatego trudno o zdecydowane prognozy. Wydaje się, że faworytami są: Pomezania Malbork i AZS UKW Bydgoszcz, ale przecież aspiracji nie ukrywa olsztyński AZS UWM, który już okrzepł w walce i stara się o wzmocnienia (mówi się o przejściu do kortowskiego klubu Mirosława Ośko z olsztynianina z Truso Elbląg.

Niezaprzeczalnym faktem jest wzrost zainteresowania piłka ręczną. Oby tylko wszystkie kluby dotrwały do końca rozgrywek. Wtedy rywalizacja ma sens.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x