Imponujący finisz Startu – Pani Marta milionów warta!

Tuż po ostatniej syrenie entuzjazm kibiców w Elblągu nie miał granic. Piłkarki ręczne Startu odniosły zwycięstwo nad wielokrotnym mistrzem Polski SPR-em Lublin 25:23 (11:15). To co działo się w drugiej części spotkania przeszło najśmielsze oczekiwania. Elblążanki odrobiły gigantyczną stratę, grały z niezwykłym poświęceniem, ale celu by nie osiągnęły gdyby nie fantastyczna postawa bramkarki Marty Miecznikowskiej. Nowy trener – Grzegorz Gościński wpuścił ja między słupki w najwłaściwszym momencie. Losy meczu zostały odmienione. Brawo!

Start Elbląg – SPR Lublin 25:23 (10:14)

Najwięcej bramek: dla Startu – Hanna Strzałkowska 6, Edyta Szymańska 5 i Paulina Wasak 4, dla SPR – Anna Wojtas 6, Sabina Włodek 5 i Monika Marzec 3.

Wprawdzie SPR nie przedstawia już takiej klasy jak w poprzednich sezonach, nie mniej zwycięstwo nad mistrzem Polski ma swoją wymowę. Tym bardziej, że nic tego sukcesu nie zapowiadało. Elblążanki rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo, oddały pole rywalkom. Było 3:0, 5:1 dla SPR i lublinianki do przerwy kontrolowały sytuację.

Utrzymywały w miarę bezpieczny dystans do 50 minuty (20:17), kiedy Start ruszył do natarcia. Doskonała postawa w bramce Marty Miecznikowskiej zmobilizowała partnerki, Były tez okazje do kontrataków. Drużyna gospodarzy błyskawicznie odrobiła straty i bardzo rozważnie rozegrała końcówkę. Inna sprawa, że mistrzynie Polski sprawiały wrażenie zupełnie załamanych.

Zespół elbląski po raz pierwszy poprowadził Grzegorz Gościński (zastąpił w roli trenera Andrzeja Drużbowskiego), który do niedawna jeszcze był szkoleniowcem SPR-u Lublin.