Jaki problem drąży Warmię? Kręcenie się w kółko

Dymisja trenera Aleksandra Malinowskiego w funkcji pierwszego trenera piłkarze ręcznych Warmii AndersGroup Społem chyba nikogo nie zaskoczyła, w zasadzie powinno to nastąpić dużo wcześniej, bowiem nie było najmniejszych przesłanek, że zespół po jego kierunkiem grać będzie lepiej. Najgorsze jest to, że zmiany kolejnych szkoleniowców niewiele dają i klub, gdzie podobno zawodnicy mają jak u Pana Boga za piecem, absolutnie nie spełnia oczekiwań.

 

Prezes Andrzej Dowgiałło, którzy jest wytrawnym menadżerem, co udowadnia prawie na każdym polu, nie potrafi sobie poradzić z ułożeniem zespołu. Oczywiście to zadanie trenera, ale jak znaleźć osobę, która fachowość połączy z takimi predyspozycjami by ogarnąć tę drużynę. A jest to od lat mieszanka wybuchowa, w której niestety niebezpiecznym zapalnikiem są zawodnicy na pierwszy rzut oka klasowi, z dorobkiem, którzy jednak tu w Olsztynie nie spełniają pokładanych w nich nadziei.

Wspominałem już kilka tygodni temu, że mimo dużej jak na polskie warunki kasy, nie stać nas na budowanie teamu na podobnych zasadach jak w Vive czy Wiśle Płock, bo tam funkcjonują gigantyczne pieniądze i sprowadza się zawodników najwyższej klasy o sprawdzonych umiejętnościach na arenie międzynarodowej. Do tego, co ważne, zdrowych, którzy przygotowani są na odpowiednie obciążenia i wspierają zespół przez cały sezon na sto procent swoich możliwości.

Na obecne gwiazdy Warmii trudno liczyć, nie widać w nich ani entuzjazmu, ani chęci stworzenia z tej drużyny teamu na miarę możliwości. Odnoszę wrażenie, że czuję się jak na „sportowych saksach”. Nie przemęczając się zarobić niezłą kasę, którą niestety lwią część stanowi miesięczne uposażenie wynikające z kontraktu, a nie premie za wygrane mecze. I tak to się kręci. Najgorzej, że jest to dreptanie w miejscu.

Jakie jest więc wyście z impasu?

Albo znalezienie trenera bezkompromisowego z  autentyczną charyzmą, który zapanuje nad tym trudnym do prowadzenia zespołem, albo zdecydowanie się na budowę drużyny od podstaw: bez wielkich nazwisk, za to z zawodnikami, którzy chcą w sporcie coś osiągnąć i są w stanie temu poświęcić wszystko. Wprawdzie to droga ryzykowna, ale też prawdziwe wyzwanie, które też zmieni stosunek kibiców do Warmii. Bo to kręcenie w kółko zaczyna być nudne.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x