Jedynka Morąg podjęła walkę w Kęsowie – Jakby coś drgnęło…

W rozegranym awansem meczu szóstej kolejki III ligi pomorskiej piłki ręcznej mężczyzn Jedynka Morąg przegrała na wyjeździe z LKS Kęsowo 25:31 (11:15). Był to zdecydowanie najlepszy mecz morążan w nowym ligowym sezonie. Brakuje jeszcze trochę sił i ogrania, ale rywale są już w zasięgu i ten wynik o tym świadczy. Jest więc nadzieja, że w miarę upływu czasu Jedynka oswoi się z nowym towarzystwem.

LKS Kęsowo – UKS Jedynka Morąg 31:25 (15:11)

UKS Jedynka Morąg: Łukasz Charzyński, Jakub Majek i Kacper Grunwald oraz Kamil Kaczówka-2, Oskar Karpacz-0, Patryk Buluk-0, Patryk Rolka-1, Michał Zieliński-5, Bartosz Bartnicki-8, Mateusz Głodkowski-2, Damian Koprowski-1, Karol Kosiński-0, Mateusz Kowalski-4, Maciej Gauden-2.

Tym razem morążanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i w 11 minucie prowadzili nawet 7:4. Doświadczony zespół gospodarzy z wolna jednak przejmował inicjatywę. Odrobił straty i nawet osiągnął do przerwy czterobramkową przewagę. Po zmianie stron Jedynka grała ambitnie, nawet zmniejszyła różnicę do trzech trafień w 51 minucie (23:26), ale zwycięstwo „starych wyjadaczy” z Kęsowa nie było specjalnie zagrożone.

Oczywiście w grze morążan trzeba jeszcze wiele poprawić ( starsi zawodnicy mieli długą przerwę), ale wszystko do nadrobienia. Cudów nie oczekujemy, ale przez ten sezon można się wiele nauczyć – dotyczy to zwłaszcza młodzieży w morąskiej Jedynce.

1 Cartusia Kartuzy 3 6 94:72

2 Bellator Ryjewo 2 4 64:49

3 LKS Kęsowo 3 4 83:79

4 Borowiak Czersk 3 2 59:60

5 Damy Radę Inowrocław 1 0 27:35

6 UKS Jedynka Morąg 4 0 69:101