Juniorzy młodsi Truso II zmierzają do celu – Na dole tabeli lepszy Szczypiorniak

Juniorzy młodsi Truso II Elbląg nadal kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę (28 lutego) pokonali w Morągu UKS Jedynkę 35:30 (17:14), ale nie był to z całą pewnością spacerek. Gospodarze pozbawieni jednego z liderów Patryka Buluka stawiali opór. W Olsztynie Szczypiorniak pokonał Dwójeczkę Ostróda 31:23 (13:11) i rywale zamienili sie miejscami. Niestety na dole tabeli.

UKS Jedynka Morąg – MKS Truso II Elbląg 30:35 (14:17)

Jedynka Morąg: Łukasz Przybyliński, Janusz Bartnicki, Mateusz Sałak, Mateusz Rodźko 1 , Damian Koprowski-5 , Kacper Kieszkowski 9, Karol Kosiński 5, Szymon Szaniawski, Michał Przybysz 9, Adam Jastrzębski, Mariusz Dec, Andrzej Łuszcz

Truso II Elbląg: Sebastian Zakolski, Piotr Będkowski, Krzysztof Wielgosz 1, Szymon Kurowski., Paweł Czapla 4, Bartłomiej Ławrynowicz 3, Wiktor Urbański 2, Leszek Grenda 2, Rafał Stępień 5, Damian Pawelec 16, Michał Cierzan , Kamil Karczewski 1, Patryk Łukaszewski, Filip Ostałowski, Piotr Budzich1

Elblążanie dysponujący wyrównanym składem wygrali trudny mecz, w którym wyszli na prowadzenie w 10 minucie i nie oddali go do końca. Po przerwie utrzymywali kilkubramkową przewagę i dość pewnie zainkasowali punktu, choć morążanie byli wymagającym przeciwnikiem.

KS Szczypiorniak Olsztyn – UKS Dwójeczka Ostróda 31:23 (13:11)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Karol Żakowski, Jakub Dąbrowski, Kamil Kozioł-2, Jakub Piotrowski-5, Dawid Ambrost-8, Daniel Łukaszewicz, Bartosz Tomasiuk-2, Michał Puchajda, Norbert Rykaczewski-1, Maciej Wiesień-3, Konrad Konarzewski, Tomasz Pasymowski-3, Tomasz Dębek-7, Jakub Chrzanowski

UKS Dwójeczka Ostróda: Kacper Kapuściński, Wojciech Michalski, Dominik Rogala-10, Dawid Krauzewicz-5, Marcin Korzeniewski-3, Przemysław Olszewik, Adrian Bieliński, Bartłomiej Pawłasek-2, Marcin Zagrajek-3, Daniel Szabelski Łukasz Chrumik

Zaczęło się od prowadzenia gości 2:0, ale wkrótce olsztynianie opanowali sytuację. Do przerwy wypracowali dwubramkowa różnice. Decydujący był okres między 33 i 45 minutą. Przewaga wzrosła do ośmiu trafień i mecz był rozstrzygnięty. Po tej kolejce zespoły zamieniły się miejscami – niestety na końcu tabeli.

Ostatni mecz kolejki między Truso I i MKS MOSiR Kętrzyn odbędzie się w czwartek (5 marca)