Juniorzy na mecie – Szczypiorniak przed Truso i MKS MOSiR Ketrzyn

Zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorów w piłce ręcznej. Wystąpiły trzy zespoły, a walka o mistrzostwo rozegrała się między KS Szczypiorniak i Truso. Górą byli olsztynianie, którzy po nieznacznym zwycięstwie u siebie, pokonali rywali na wyjeździe 34:26 i zdobyli tytuł. Trzecią ekipa był MKS MOSiR Ketrzyn, który grając młodszym rocznikiem nie miał szans, ale spróbował i to drużynie wyjszie na dobre.

MKS Truso Elbląg – KS Szczypiorniak Olsztyn 26:34 (7:13)

MKS Truso Elbląg: Sylwester Wiśniewski Sebastian Pęzik, Kamil Marcjański Dominik Kochański 7, Adam Załuski 1, Kacper Szuszkiewicz 3, Mateusz Wedeł 1,Sielicki Adrian 4, Mateusz Karczewski-5, Konrad Bałdyga ,Dawid Cyrson , Michał Błaszkiewicz-1, Jan Cybulski 2, Dominik Relidziński-, Bartłomiej Lachowicz 2, Kamil Marcjański,

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Szymon Gąsiorowski oraz Damian Deresz 1, Hubert Jaskólski-1, Jakub Hołubiak, Maciej Pieczul-1, Grzegorz Buśko-3, Grzegorz Kozłowski-5, Sebastian Waśkiewicz-5, Kacper Naumowicz 2 Paweł Socha-3, Maciej Kozłowski, Mateusz Szyszko, Filip Gruszczyński-8, Wojciech Golks-5

Olsztynianie odnieśli bardzo pewne zwycięstwo, dużo wyższe niż w pierwszej rundzie przed własna publicznością (24:21). Do 10 minuty spotkanie było wyrównane (2:2), potem siedem bramek z rzędu zdobyli goście i to w zasadzie przesądziło o sukcesie. Olsztynianie kontrolowali przebieg wydarzeń. Zmobilizowali mocny skład z zawodnikami z II-ligowym doświadczeniem i te jakość było widać na boisku.

{AdmirorGallery}szczypjunket26{/AdmirorGallery}

MKS MOSiR Ketrzyn – MKS Truso Elbląg 29:37 (12:16)

MKS MOSiR Kętrzyn : Pałasz Dominik (3), Kowszuk Wojciech (8), Siewruk Maciej (8),Rutkowski Bartłomiej (4), Ćwikowski Tomasz(0), Klimowicz Michał (4), Wójcik Maciej (1), Siewruk Karol (1) oraz bramkarz : Gryczka Maciej.

MKS Truso Elbląg: Załuski Adam (2), Szuszkiewiz Kacper (11), Sielicki Adrian (6), Wedeł Mateusz(2), Karczewski Mateusz (5), Cyrson Dawid (1), Błaszkiewicz Michał (5), Lachowicz Bartłomiej (1), Kochański Dominik (2), Relidziński Dominik (2), Cybulski Jan (0), Wiśniewski Sylwester (0), bramkarze Wiśniewski Sylwester, Pęzik Sebastian i Marcjański Kamil.

W rozegranym w czwartek (18 grudnia) awansem meczu ligi juniorów MKS MOSiR Kętrzyn przegrał we własnej hali z MKS Truso Elbląg 29:37.(12:16). Decudujące okazały się pierwsze minuty. Goście szybko odskoczyli na 6:1 i kontrolowali przebieg spotkania, choć ketrzynianie walczyli, w 22 min. gospodarze przegrywali tylko 11:13, a w 54 minucie było 25:30. Liczne kontuzje uszczupliły skąd i nie było w końcówce sił na skuteczna obronę.

1 KS Szczypiorniak Olsztyn 4 8 145:104

2 MKS Truso Elbląg 3 4 130:113

3 MKS MOSiR Ketrzyn 4 0 106:162

KS Szczypiorniak Olsztyn i MKS Truso Elbląg zagraja w 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów.