Już nie tylko Warmia Traveland – Fuzja Olsztyn też walczy o awans

Sezon w plażowej piłce ręcznej rozkręcił się na dobre. Popularność tej odmiany handaballa wzrosła na tyle, że czasami terminy turniejów eliminacyjnych do MP pokrywają się i trzeba dokonywać wyborów. Nas cieszy fakt, że oprócz Warmii Taveland (aktualny mistrz Polski), w Olsztynie funkcjonuje drugi zespół „plażowy” o nazwie Fuzja, w którego skład wchodzą aktualni i byli zawodnicy AZS UWM, Szczypiorniaka, a także zaprzyjaźnione osoby z innych ośrodków. Fuzja zagrała w miniony weekend w Mielnie zajmując szóste miejsce.

 – Był to nasz drugi występ w tym sezonie w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski – mówi Sebastian Witczak, na co dzień kierownik „halowego” zespołu AZS UWM, a latem też kierownik, ale również zawodnik drużyny plażowej. W Wolsztynie debiutowaliśmy  i dopiero poznawaliśmy tajniki gry. Teraz, w Mielnie było dużo lepiej, zajęliśmy wprawdzie dopiero szóstą lokatę, ale wygraliśmy dwa spotkania, a i w pozostałych meczach gra wcale nie była jednostronna. W tym sezonie chcemy zebrać jak najwięcej doświadczeń, skonsolidować drużynę, co nie oznacza nie będziemy walczyć o awans do finałowego turnieju MP w Starych Jabłonkach. W miarę swoich możliwości wyjedziemy na kilka imprez kwalifikacyjnych. Jest to mimo wszystko kosztowne przedsięwzięcie i nie na wszystkie wyprawy nas stać. Z udziału z najbliższego w Legnicy rezygnujemy – to za daleko. W każdym razie przekonaliśmy się do tej odmiany piłki ręcznej, szukamy sponsora, w przyszłym roku chcielibyśmy jedną imprezę eliminacyjną rozegrać w Olsztynie.

Cieszymy się z zapału olsztyńskich zawodników, którzy w Mielnie zaprezentowali się z dobrej strony.

Fuzja zagrała w składzie: Radosław Dzieniszewski, Szymon Wierzbicki, Sebastian Koledziński, Jakub Siciarz (Gdańsk), Mateusz Kojtych (były zawodnik AZS), Sebastian Witczak. W zespole są też Piotr Pastrągowski i Maciej Koledziński.

Wyniki w Mielnie:

Grupa eliminacyjna:

Fuzja Olsztyn – Dolna Grupa Gryfino 2:0

Fuzja Olsztyn – SMS Rondel Team Legnica 0:2

Fuzja Olsztyn – Gwardia Koszalin 0:2

Strefa 5-8

Fuzja Olsztyn Energetyk Gryfino 2:0

o 5 miejsce

Fuzja Olsztyn – Kowalewo pomorskie 1:2

Końcowa klasyfikacja eliminacji MP w Mielnie:

1. BHT GRU JUKO Poznań

2. Gwardia Koszalin

3. SMS Rondel Team Legnica

4. Szabel Koszalin

5. Kowalewo Pomorskie

6. Fuzja Olsztyn

7. Dolna Grupa Gryfino

8. Energetyk Gryfino

 Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Maciej Włudarczak z Poznania, a najlepszym bramkarzem – Tomasz Majchrzyk z Rondel Team Legnica.

 Pod nieobecność zespołu Damy Radę Inowrocław poznaniakom udało się wyprzedzić aktualnych wicemistrzów Polski w klasyfikacji generalnej MP.

Trzech olsztynian  w kadrze na ME

Poznaliśmy już kadrę Polski która przygotowywać się będzie do rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej. W dniach 28 – 30 czerwca w Nałęczowie odbędzie się konsultacja szkoleniowa, po której ustalony zostanie skład reprezentacji na turniej mistrzowski (2-10 lipca). Wśród kandydatów na wyjazd do Chorwacji jest trzech zawodników Warmii Traveland Olsztyn: Marcin Malewski, Michał Bartczak i Mateusz Kopyciński.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x