Kadra Warmii i Mazur na Gniezno Cup 2011 – Dobra nauka

W dużym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup 2011”  zespół  Kadry Warmińsko Mazurskiej złożonej z dziewcząt  MKS TRUSO  i Omegi Mrągowo prowadzony przez trenerów - Jerzego Ringwelskiego i Mariusza Iwankowskiego zajął 8 miejsce . O udziale naszych dziewcząt w imprezie opowiada Wojciech Hawryszko.

 

– Trafiliśmy na bardzo mocnąstawkę, w której pierwsze miejsce zajęła Drwęca Novar Lubicz, a drugie Kusy Szczecin. Trzecia lokatę wywalczyły szczypiornistki GUKS Bellator Ryjewo. Nasza kadra walczyła bardzo ambitnie, ale zabrakło nam doświadczenia w końcówkach, które przegraliśmy minimalnie.

Zawody tym razem rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: młodziczka (1997 i młodsze) oraz dzieci (1999 i młodsze). W starszej wystąpiły zepoły:: Gdyni,  Ryjewa, Lubina, Dopiewa, Lubicza, Buku, Szczecina, Jeleniej Góry, Słupska, Dębna, Lubrzy, Obornik Wlkp., Świekatowa oraz Kadra województwa Zachodniopomorskiego i Kadra województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup” jest jedną z lepiej obsadzonych tego typu imprez w Polsce. Corocznie uczestniczą w rywalizacji na gnieźnieńskich parkietach finaliści i medaliści Mistrzostw Polski..

Do Gniezna ściąga ich możliwość zmierzenia się z mocnymi zespołami, bardzo dobra organizacja oraz wyśmienita atmosfera. Mecze odbywają się zawsze na dwóch halach sportowych. W rozgrywkach ogółem wzięło udział 26 zespoły, które podczas całego turnieju rozegrały aż 78 meczy.

Wysoki poziom drużyn oglądającym te zmagania przynosił wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. W imprezie tej udział wzięło ponad 300 uczestniczek .

 Wyniki uzyskane przez kadrę Warmii i Mazur:

Kadra –  Drwęca Novar Lubicz   I miejsce  9:10
Kadra – Zagłębie Lubin    16:9
Kadra – MOS III Gniezno  15:8
Kadra – Kusy I Szczecin  II miejsce   11:18
Kadra – Kusy II Szczecin      8:13
kadra – Kadra Zachodniopomorskie. 8:9

Zdjęcia: Mariusz  Iwankowski

{vsig}ring17{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x