Karolewo lepsze od Elbląga! – Dzień Adama Ciborskiego

W hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbył się finałowy turniej piłki ręcznej chłopców szkół ponad gimnazjalnych o mistrzostwo województwa Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju wystąpiły drużyny reprezentujące szkoły ze Szczytna, Rozogów, Elbląga i Karolewa. Dość nieoczekiwanie najlepsi okazali się gospodarze.

 

Faworytem turnieju była drużyna z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, z miasta słynącego z ogromnego dorobku sportowego szczypiornistów. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Jak zakładano przed turniejem decydujące znaczenie miał mieć mecz rozgrywany pomiędzy Elblągiem a Karolewem.

Od samego początku spotkania drużyna z Karolewa prowadziła kilkoma bramkami i po zakończeniu I połowy meczu chłopcy wygrywali 7: 4. Druga odsłona to bardzo dramatyczna walka z obu stron o zdobycie bramki. Na pierwszy plan wysunęła się postać bramkarza z Karolewa, który skutecznymi interwencjami szczelnie bronił dostępu do swojej bramki. Znacząco przyczynił się do zwycięstwa gospodarzy 15:11, tym samym złoty medal przypadł w udziale gospodarzom, natomiast srebrny drużynie z Elbląga.

O trzecim miejscu bezpośrednio decydował mecz pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 ze Szczytna a Zespołem Szkół z Rozogów, który na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy ze Szczytna wygrywając 19:16 i zdobywając brązowy medal.

Uhonorowano wyróżniających się graczy i tak najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Łukasza Lewandowskiego z Elbląga, najlepszym bramkarzem uznano Adama Ciborskiego z Karolewa a królem strzelców ze zdobytymi 52 bramkami został Arkadiusz Kulisz z drużyny gospodarzy.

Obojętnym wobec odbywających się zawodów nie pozostał Dyrektor ZSCKR w Karolewie pan Ryszard Kawczyński fundując obiady wszystkim uczestnikom.

Turniej sędziowali panowie Paweł Zając z Reszla i Andrzej Rzeczycki z Kętrzyna.

 

WYNIKI MECZÓW:

Karolewo – Szczytno 23:9 (13:4)

Rozłogi – Elbląg 13:35 (4:20)

Szczytno – Rozogi 19:16 (9:7)

Karolewo – Elbląg 15:11 (7:4)

Szczytno – Elbląg 13:25 (5:11)

Karolewo – Rozogi 28:12 (14:7)

 

TABELA

1 ZSCKR KAROLEWO  3    6 66:32

2 IV LO ELBLĄG  3   4 61:41

3 ZS NR 1 SZCZYTNO  3   2 41:64

4 ZS ROZOGI  3   0 41:82

 

Skład zwycięskiego zespołu:

Ciborski Adam, Nowiński Marcin, Dzbeński Adrian, Marchliński Kamil, Bogusz Michał, Karkut Piotr, Kulisz Arkadiusz, Dziakiewicz Paweł, Żebrowski Rafał, Ćwikowski Mieczysław, Witas Marcin, Nowicki Kamil, Moskalik Marcin, Nachiło Daniel,

Trener drużyny Cezary Tyszka.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x