Kiepska końcówka Warmii – W Uranii wszystko możliwe

W pierwszym spotkaniu o piąte miejsce w superlidze piłkarze ręczni Warmii Anders Group Społem Olsztyn przegrali w Puławach z Azotami 25:30 (12:15). Zaczęło się dobrze od prowadzenie 2:0, potem jednak przeważali gospodarze, na sześć minut przed końcem udało się zmniejszyć różnicę do dwóch bramek (23:25) i tak minimalna porażka w obliczu rewanżu była do zaakceptowania. W końcówce olsztynianie nie przytrzymali wyniku i w Uranii trzeba odrobić pięć oczek. Trudne zadanie, choć na pewno możliwe do wykonania.

Azoty Puławy – Warmia AndersGroup Społem Olsztyn 30:25 (15:12)

Warmia: Sebastian Sokołowski, Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-5, Damian Moszczyński-2, Mariusz Gujski-1, Jacek Zyśk-0, Paweł Molenda-3, Jacek Garbacewicz-0, Mateusz Kopyciński-4, Krzysztof Szymkowiak-0, Sebastian Rymniak-6, Michał Nowak-1, Michał Krawczyk-2, Marcin Malewski-1.

Warmia zaczęła bardzo dobrze i do 7 minuty miała przewagę. Potem coś się zacięło. Nie zdobywalismy bramek, za to gospodarze zanotowali serię i odskoczyli na 6:3, mniej więcej taki dystans utrzymywali do końca tej części gry. Po zmianie stron puławianie znów zwiekszyli różnice (21:16), na szczęście olsztynianie wzmocnili obronę i po kontrach odrobili straty. W 54 minucie przegrywali tylko 23:25 i tez wynik warto było utrzymać. Niestety, w kocówce oddali inicjatywę i w Uranii muszą wygrac sześcioma bramkami. Jest to oczywiście możliwe, choć nie będzie łatwe.