Kluczowe decyzje w Warmii – Trener zostaje, Moszczyński odchodzi

Na czwartkowym posiedzeniu Zarządu OKPR Warmia Traveland zapadły dwie strategiczne decyzje dotyczące zespołu olsztyńskiego. Na stanowisku trenera pozostaje Zbigniew Tłuczyński. Taka decyzję podjęły obie strony po spotkaniu z trenera z kierownictwem klubu. Natomiast z Warmią pożegna się Damian Moszczyński, który ciągle jest kontuzjowany i nie ma widoków by w najbliższym czasie wrócił do zespołu. Podstawą do rozwiązania kontraktu jest brak w oświadczeniu zawodnika wszystkich przebytych kontuzji, które nie zaleczone daja znać o sobie.

 

Czy na pozostanie Zbigniewa Tłuczyńskiego w roli pierwszego szkoleniowca Warmii miało wpływ sensacyjne zwycięstwo nad mistrzem Polski Wisłą Płock? Na pewno się do tego przyczyniło, dało nadzieję na lepsza grę i skuteczną pogoń za rywalami. To już nie chodzi o zdobycie medalu, bo szansa umknęła, raczej o utrzymanie się w superlidze, a na to  są cały czas realne szanse. Oby sukces nad Wisłą nie był tylko przebłyskiem formy, lecz zwrotem w arcytrudnej sytuacji drużyny olsztyńskiej.

Co do Damiana Moszczyńskiego, niestety w Olsztynie nie spełnił pokładanych nadziei. Niestety nazwiska nie grają i to nie tylko w przypadku tego zawodnika.

{gallery}zb24{/gallery}

 Komunikaty klubu

 Rozwiązanie kontraktu z Damianem Moszczyńskim

Informujemy, że z dniem 9.12.2011 r. OKPR Warmia Traveland rozwiązuje kontrakt z zawodnikiem Damianem Moszczyńskim. Przed zawarciem umowy Damian Moszczyński nie ujawnił wszystkich przebytych kontuzji, do czego był zobowiązany, a to miało wpływ na wysokość kontraktu, dawało też klubowi gwarancję posiadania zawodnika wysokiej klasy na konkretnej pozycji. Powtarzające się w ubiegłym i minionym sezonie urazy, będące skutkiem poprzednich kontuzji, nie ujawnionych w oświadczeniu, dają podstawy do rozwiązania umowy z zawodnikiem.


Trener Zbigniew Tłuczyński zostaje

W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi o ewentualnej dymisji trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego pragniemy je zdementować. Po rozmowie szkoleniowca z zarządem w dniu 24 listopada 2011 r. Zbigniew Tłuczyński pozostaje na dotychczasowym stanowisku i w dalszym ciągu wypełnia warunki kontraktu. Chcemy podkreślić, że wspomniane informacje prasowe miały charakter nieoficjalny i należało je traktować w kategorii dywagacji, a nie faktu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x