KPR Elbląg bez powodzenia w Kościerzynie – Dużo walki ze wskazaniem na Sokół

SSPR Koszalin facebook ilustracja
Piłkarze ręczni KPR Elbląg przegrali w sobotę (8 maja w Kościerzynie mecz I ligi z zespołem Sokół Porcelana Lubiana 18:22 (9:11). Elblążanie maja w tym sezonie wzloty i upadki, są w środku tabeli, bez perspektyw na awans do ścisłej czołówki. W sobotę, mimo osłabienia, zagrali ambitnie i byli równorzędnym przeciwnikiem dla groźnych u siebie szczypiornistów Sokoła. Zabrakło koncentracji w decydujących momentach.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – KPR Elbląg 22:18 (11:9)

KPR Elbląg: Dominik Jaworski-2, Piotr Budzich, Dawid Muracki-2, Rafał Stępień-4, Kamil Karczewski-1, Adam Nowakowski-1, Adam Załuski, Mikołaj Solecki, Michał Sucharski-1, Maksymilian Chyła-2, Volodymyr Shupyk, Damian Nowak-4, Kacper Reseman, Mateusz Peret-1

Mecz wyrównany z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy prowadzili nieznacznie przez całe spotkanie. Po kwadransie było 6:3. Elblążanie grając aktywnie w obronie zdołali wyrównać w 22 minucie (6:6), ale końcówka tej części znów należała do Kościerzyny. Po przerwie trwała nadal zacięta walka. KPR po raz kolejny doprowadził do wyrównania w 42 minucie (15:15), jednak przez następne sześć minut nie zdobył bramki. Gospodarze odskoczyli na trzy trafienia i przewagę utrzymali.