KPR Elbląg nie odczarował Kościerzyny – Honorowa porażka

Piłkarze ręczni KPR Elbląg nie sprostali w wyjazdowym meczu liderowi rozgrywek KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Przegrali w sobotę (4 grudnia) na wyjeździe 22:29 (11:15). Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami, w dotychczasowych spotkaniach nie stracili nawet punktu, ich celem jest awans do I ligi centralnej. Elblążanie mimo porażki zaprezentowali się korzystnie. Dopiero w końcówce, kiedy zaryzykowali by odrobić straty nadziali się na kilka kontr i Sokół powiększył przewagę.

KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – KPR Elbląg 29:22 (15:11)

Gospodarze wygrali zasłużenie, ale elblążanie trzymali się dzielnie. W drugiej części nie pozwolili przeciwnikom „odjechać” W 40 minucie przewaga Sokoła stopniała do dwóch trafień, ale lider szybko wyciągnął wnioski, opanował sytuację i znów odskoczył na bezpieczny dystans. W 50 minucie prowadził już 25:21. Szczypiorniści KPR nie mieli nic do stracenia. Starali się dogonić przeciwnika, a przy dużym ryzyku w grze pojawiły się błędy, które gospodarze bezlitośnie wykorzystali.

KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – KPR Elbląg 29 : 22 ( 15 : 11 )

USAR Kwidzyn KSPR KOSPEL – Gwardia Koszalin 27 : 26 ( 14 : 14 )

SMS ZPRP I Kwidzyn – MKS Mazur Sierpc 34 : 26 ( 18 : 16 )

SMS ZPRP II Płock – SKF KPR Sparta Oborniki 38 : 22 ( 20 : 13 )

1. KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 10 30 294:234

2. USAR Kwidzyn 10 27 301:262

3. KSPR KOSPEL-Gwardia Koszalin 9 15 273:235

4. KS Tytani Wejherowo 9 15 274:242